Okolo vedra obmotala a prilepila hrubšie lano. Skvelý návod krok za krokom, ktorý budete chcieť zrealizovať ešte dnes!


Chýba vám v obývačke štýlová taburetka alebo len „podnožka“, na ktorú si poobede vyložíte nohy a prečítate si nejakú dobrú knižku? Mám pre vás skvelý návod, ktorý budete chcieť zrealizovať ešte dnes. Skvelá vec je, že ako to už býva zvykom, premeníte niečo staré na niečo štýlové a nové. Tento projekt vyžaduje trochu trpezlivosti a kreativity, no určite stojí za to.

taburet1
brit.co

Materiály a nástroje

taburet2
brit.co

Budete potrebovať klasické svetlohnedé lano, uterák, gombíky, vedro, kartón, závesy alebo látky, lepiacu pištoľ, zošívačku, lepiacu pásku a nožnice.

Postup

Na tento návod nepotrebujete žiadny šijací stroj ani žiadnu „ťažkú“ techniku. Ak si chcete takéto taburetky vyrobiť, stačí ak navštívite akýkoľvek obchod s kreatívnymi potrebami. Prvú vec, ktorú musíte urobiť, je to, že z vedra odstránite kovovú rúčku a potom pomocou lepiacej pištole obmotáte a prilepíte lano. Každý nový riadok lana musí byť tesne pri tom predchádzajúcom, aby nevykukovala pôvodná farba vedra.

taburet3
brit.co
taburet4
brit.co
taburet5
brit.co
taburet6
brit.co

Potom je na rade vankúšik. Vytvorte si okrúhlu lepenkovú základňu a postupujte podľa foto-návodu. Vystrihnite si kruh aj z látky, ale nezabudnite, že musí byť väčší ako kartónový kruh. Na vyplnenie vankúša použite uterák, poprípade náplň na vankúše, ak ju máte po ruke. Na pripevnenie vankúša použite pevnú obojstrannú lepiacu pásku.

taburet7
brit.co
taburet16
brit.co
taburet14
brit.co
taburet13
brit.co

 

taburet12
brit.co
taburet11
brit.co
taburet10
brit.co
taburet9
brit.co
taburet8
brit.co

Úžasný návod, na ktorý sa osobne chystám už tento víkend. Odteraz si už všetci priatelia budú mať kam sadnúť. Myslím si, že sa to dá skvele využiť aj v záhradnom altánku alebo aj v detskej izbe. Veľmi všestranná taburetka, ktorej už len stačí nájsť miesto vo vašej domácnosti.

taburet18
brit.co
taburet20
brit.co
taburet19
brit.co

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brit.co

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov