Kamarátka mi vysvetlila, ako schudla počas leta 7 kilogramov! Táto jedna vec zatočí s nadváhou a dokonca funguje lepšie ako zázvor!


Sladký a šťavnatý melón je každý rok skutočným hitom leta. Túto dobrotu milujú malí aj dospelí a osvieženie, ktoré nám počas horúcich letných dní prináša, je na nezaplatenie. Po tom, ako si pochutnáme na tomto obľúbenom ovocí, však plný tanier zelených zvyškov z melóna obyčajne končí v koši. Dnešný článok vám prezradí, prečo sa ale nesústrediť len na obľúbenú červenú dužinu, a ako využiť melón aj s jeho kôrou, ktorá je prospešná pre naše zdravie.

pixabay.com

Nielenže znížime objem produkovaného odpadu vďaka kôre z melóna, ktorú obyčajne vyhadzujeme ale si dokonca vieme posilniť naše zdravie, zhodiť prebytočné kilá alebo skrášliť pleť. Ďalšiu výhodu kôry poznajú zväčša záhradkári. „Šupka“ z melóna je skvelým hnojivom a môžeme ju využiť aj vysušenú. Pokiaľ máte problém s málo šťavnatou úrodou alebo vysychajúcou pôdou, zaručene by ste mali využiť zelené časti melóna, ktoré nekonzumujeme.

Maska na tvár

Časti melóna, ktoré obyčajne vyhadzujeme, vedia výrazne zlepšiť kvalitu pleti. Melón nielenže hydratuje, dodáva pleti aj potrebné vitamíny a vďaka zvýšenej vlhkosti je pleť viac napnutá a vyzerá zdravšie.

flickr.com

Hrubé zelené časti melóna, ktoré nekonzumujete, si najprv umyte. Následne odstráňte vrchnú šupu (tmavozelená časť na povrchu melóna) a nechajte si len svetlé kúsky tohto ovocia. Tie potom rozmixujte a naneste na gázu. Priložte si takto pripravený melón na pleť a nechajte pôsobiť asi 20 minút. Hodvábna pokožka, akú vám zaistí táto procedúra vás určite prekvapí.

Problémy s trávením

Ak vás trápia ťažkosti s trávením alebo vám bolesti spôsobuje kolitída, melón pre vás predstavuje prírodné riešenie bez nutnosti užitia liekov. Pripravte si odrezanú kôru z melóna, na ktorej odstránite vrchnú tmavo zelenú šupku. Svetlé časti nakrájajte na malé kúsky a 100 gramov takto nakrájaného melóna dajte variť do litra vody.

anygivensundry.wordpress.com

Po zovretí nechajte variť asi pol hodinu na miernom plameni. Následne odstavte zo sporáka a nechajte ešte hodinu lúhovať. Na záver tento odvar prefiltrujte a doprajte si pol šálky trikrát denne.

Žlčové kamene

Žlčové kamene predstavujú pomerne častý zdravotný problém populácie. O bolestivých príznakoch asi najlepšie vedia tí, ktorí s touto nepríjemnosťou už majú skúsenosť. Melón vie byť ale skvelým pomocníkom z prírodnej lekárne, ktorého účinky by ste mali istotne využiť.

pixabay.com

Zvyšky z melóna uložte na panvicu v jednej vrstve a hojne posypte cukrom. Na miernom plameni ich zahrievajte, pokiaľ sa nevytvorí akýsi sirup. Túto kvapalinu následne prelejte do fľaše (podľa možnosti tmavej) a skladujte v chladničke. Dva až trikrát do dňa si potom pridajte jednu polievkovú lyžicu tohto sirupu do čaju alebo vody.

Obezita

Starý známy problém, s ktorým väčšina ľudí bojuje dlhodobo a neúspešne. Čo tak vyskúšať metódu s pomocou melónovej kôry, ktorú by ste tak či onak vyhodili? Táto „kúra“ vás nestojí navyše ani cent a dokáže pomôcť v boji proti nadbytočným kilám.

pixabay.com

V prvom rade je potrebné pripraviť si melónový prášok. Prichystanú a umytú melónovú kôru zbavíme vrchnej tmavo zelenej šupky. Následne svetlé časti uložíme do rúry a necháme sušiť na 50 až 70 stupňoch, pokiaľ sa z nich neodparí voda. Tiež melóny môžeme nechať na suchom a slnečnom mieste, vďaka čomu dosiahneme ten istý efekt, no trvá to o niečo dlhšie. Takto vysušené časti pomelieme v mlynčeku (ako kávu) a uskladníme v dóze.

Následne si môžeme pripravovať nápoj z „melónovej kávy“. 2 polievkové lyžice tohto prášku zalejeme pol litrom vriacej vody. Necháme lúhovať asi hodinu a nápoj je pripravený. 100 mililitrov tekutiny pijeme trikrát denne.

Pokiaľ ale trpíte obličkovými kameňmi alebo cukrovkou, využitie týchto tipov by ste mali konzultovať so svojím lekárom.

Pozri aj: Týchto 7 cvikov mi odporučila fitness trénerka na doma. Moje telo sa zmenilo už za 4 týždne a cvičila som len 10 minút denne!

zdroj: babskeveci.sk (Jana L), sovkusom.ru

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov