Toto je dôvod, prečo by ste nemali vyhadzovať zrniečka z melónu! Ak ich hodíte do vriacej vody, po týždni sa stane niečo neuveriteľné

Monizz Zdravie

Vodový melón je obľúbeným osviežením počas horúcich letných mesiacov. Stále sa však nájde dosť takých ľudí, ktorí čierne zrniečka z melóna vyhadzujú, pretože im jednoducho škrípu pod zubami. Ani netušia, akú chybu robia!  

pixabay.com

V Číne si miestni obyvatelia zvykli z melónových zrniečok vyrábať koreninu v oleji. Veľmi im chutila a podľa tradičnej čínskej medicíny sú zrniečka z vodového melóna aj perfektnou prevenciou proti črevným ochoreniam. Okrem Číňanov však na účinky melónových zrniečok prišiel už celý svet. Sú tým najrýchlejším a najefektívnejším spaľovačom tukov, čo znamená, že sú aj jednotkou v chudnutí!

Melónové zrniečka obsahujú vzácny riboflavín, ale aj fosfor, vápnik a zinok a okrem nich ešte aj celú škálu vitamínu B. Všetky látky sa významne podieľajú aj na spaľovaní kilogramov. Okrem toho v kombinácii s vodou alebo mliekom sú ich účinky celkom nevídané. Vyskúšajte a uvidíte sami.

pixabay.com

Melónový liek

Pri jedení melóna zrniečka jednoducho nejedzte, ale ich ani nevyhadzujte. Odkladajte si ich nabok a pekne si ich sporte. Ak si nasporíte jednu-dve hrste, potom si choďte pripraviť prírodnú medicínu, ktorá vás kíl navyše zbaví v priebehu niekoľkých týždňov. Približne hrsť zrniečok si rozdrvte v miske a zalejte pohárom studenej vody. Odvar priveďte do varu a pite ho trikrát za deň, najlepšie pred jedlom.

pixabay.com

Melónové zrniečka sú svetovo uznané ako prírodné diuretikum s pôsobivými účinkami. Pri diétach ich často používajú aj výživoví poradcovia, odporúčajú ich dietológovia, ale aj gastroenterológovia. Nápoj z nich pomáha aj mužom pri liečbe a prevencii ochorení prostaty. Odvar zo zrniečok je fantastický aj v boji s hypertenziou.

Ak vás trápia nepriechodné črevá, zápcha a problémy s pravidelnou stolicou, pripravte si odvar zo zrniečok a mlieka. V pomere 1:10 zmiešajte na prášok rozdrvené a usušené zrniečka z melóna s mliekom a pite ohriate alebo studené 2 šálky nalačno. V priebehu troch dní sa črevá pohnú a zdravá črevná mikroflóra bude prirodzene späť. Samozrejme, v tomto prípade je potrebné piť nápoj pravidelne. Nezabudnite, melónové zrniečka v správnom množstve sú najlepším liekom takmer na všetky gastrointestinálne problémy.

Počuli ste už o účinkoch melónových zrniečok a vyskúšali ste ich? So svojimi skúsenosťami a názormi sa s nami podeľte v komentároch.

Pozri aj: TEST: Vyberte si pierko, ktoré vás zaujme najviac a prečítajte si, čo o vás tento výber prezrádza

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: