Toto je dôvod, prečo by ste nemali vyhadzovať zrniečka z melónu! Ak ich hodíte do vriacej vody, po týždni sa stane niečo neuveriteľné


Vodový melón je obľúbeným osviežením počas horúcich letných mesiacov. Stále sa však nájde dosť takých ľudí, ktorí čierne zrniečka z melóna vyhadzujú, pretože im jednoducho škrípu pod zubami. Ani netušia, akú chybu robia!  

pixabay.com

V Číne si miestni obyvatelia zvykli z melónových zrniečok vyrábať koreninu v oleji. Veľmi im chutila a podľa tradičnej čínskej medicíny sú zrniečka z vodového melóna aj perfektnou prevenciou proti črevným ochoreniam. Okrem Číňanov však na účinky melónových zrniečok prišiel už celý svet. Sú tým najrýchlejším a najefektívnejším spaľovačom tukov, čo znamená, že sú aj jednotkou v chudnutí!

Melónové zrniečka obsahujú vzácny riboflavín, ale aj fosfor, vápnik a zinok a okrem nich ešte aj celú škálu vitamínu B. Všetky látky sa významne podieľajú aj na spaľovaní kilogramov. Okrem toho v kombinácii s vodou alebo mliekom sú ich účinky celkom nevídané. Vyskúšajte a uvidíte sami.

pixabay.com

Melónový liek

Pri jedení melóna zrniečka jednoducho nejedzte, ale ich ani nevyhadzujte. Odkladajte si ich nabok a pekne si ich sporte. Ak si nasporíte jednu-dve hrste, potom si choďte pripraviť prírodnú medicínu, ktorá vás kíl navyše zbaví v priebehu niekoľkých týždňov. Približne hrsť zrniečok si rozdrvte v miske a zalejte pohárom studenej vody. Odvar priveďte do varu a pite ho trikrát za deň, najlepšie pred jedlom.

pixabay.com

Melónové zrniečka sú svetovo uznané ako prírodné diuretikum s pôsobivými účinkami. Pri diétach ich často používajú aj výživoví poradcovia, odporúčajú ich dietológovia, ale aj gastroenterológovia. Nápoj z nich pomáha aj mužom pri liečbe a prevencii ochorení prostaty. Odvar zo zrniečok je fantastický aj v boji s hypertenziou.

Ak vás trápia nepriechodné črevá, zápcha a problémy s pravidelnou stolicou, pripravte si odvar zo zrniečok a mlieka. V pomere 1:10 zmiešajte na prášok rozdrvené a usušené zrniečka z melóna s mliekom a pite ohriate alebo studené 2 šálky nalačno. V priebehu troch dní sa črevá pohnú a zdravá črevná mikroflóra bude prirodzene späť. Samozrejme, v tomto prípade je potrebné piť nápoj pravidelne. Nezabudnite, melónové zrniečka v správnom množstve sú najlepším liekom takmer na všetky gastrointestinálne problémy.

Počuli ste už o účinkoch melónových zrniečok a vyskúšali ste ich? So svojimi skúsenosťami a názormi sa s nami podeľte v komentároch.

Pozri aj: TEST: Vyberte si pierko, ktoré vás zaujme najviac a prečítajte si, čo o vás tento výber prezrádza

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Viac článkov o zdraví nájdete TU.


Komentáre

komentárov