Ako na zimu zamraziť letné ovocie? Vyskúšajte tento trik a bobule budú mať skvelú chuť a budú ako práve odtrhnuté zo záhrady aj počas zimných mesiacov!


Jahody sú sezónne ovocie, ktoré mnohým počas chladných zimných mesiacov chýba. Potešujúca je však správa, že jahody sú aj ovocím, ktoré prežije zmrazenie bez najmenšej ujmy. Ak si ich dáte v lete do mrazničky, v zime budú po rozmrazení ako čerstvo nazbierané.

pixabay.com

Aj jahody je však možné zamraziť niekoľkými spôsobmi, a najmä tak, aby boli chutné. Potom sa nimi môžete potešiť nielen na čerstvo, ale aj v koláčoch či tortách. No a kto je veľký maškrtník, môže si z nich dokonca spraviť aj svieži letný koktejl.

pixabay.com

Pri zmrazovaní jahôd nastáva problém hlavne vtedy, keď sa dajú zmraziť v kope. Po rozmrazení sa jedna jahoda od druhej začne odliepať a vznikajú nepekné trhance. Takéto ovocie na ozdobu použiť nemôžete. Existuje však trik, s pomocou ktorého sa dá tomuto všetkému úspešne predísť.

Ako na jahody v mrazničke

Vezmite si plech na pečenie, alebo podnos, jahody rozrežte na polovicu. Môžete ich nechať aj v celosti, no viac sa narobíte, lebo jahody sa vám budú po plechu kotúľať. Poukladajte jahody rad za radom na plech a nechajte medzi nimi malý priestor, aby sa nedotýkali. Dajte jahody do mrazničky približne na 1 hodinu.

sovkusom.ru

Potom ich vyberte a naukladajte do vreciek či kompótových pohárov, jednoducho do čohokoľvek, v čom ich v mrazničke uskladníte. Takto sa vám nezlepia a po rozmrazení nepotrhajú, pretože ich vonkajší obal bude už zamrazený. Letné jahody budú dokonalé aj v zime na torte!

sovkusom.ru

Ako skladujete v mrazničke ovocie vy? So svojimi tipmi sa môžete podeliť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov