Na obľúbenom svetri sa mi urobila diera a chcela som ho vyhodiť. Potom som objavila skvelý trik, na ktorý nepotrebujem ani ihlu, ani niť!


Ako vyzerá diera v svetri zašívaná ihlou a niťou všetci vieme. Takýto kúsok oblečenie je už jednoducho nenositeľný a môžete si ho obliecť akurát tak na doma. No aj diery na svetroch sa dajú opraviť tak, aby ich nebolo vidieť a obľúbený kúsok ste nemuseli hneď vyhadzovať alebo odkladať len na domáce práce.

youtube.com

Šikovný trik

Nepotrebujete šijací stroj a celá procedúra vám nezaberie viac než 10 minút. Stačí len nájsť do galantérie a kúpiť si tie správne drobné nástroje a potom sa pustiť do práce. Vo výsledku nezistíte, kde diera predtým bola! Nachystajte si:

sveter alebo tričko s dierou

žehličku a žehliacu dosku

pergamenový papier

ľahký tavný spojovací pás

fľaštičku s rozprašovačom naplnenú vodou

bielu tkaninu

Sveter otočte z vnútornej strany a položte ho na žehliacu dosku. Medzi dve strany svetra vložte pergamenový papier, pre prípad, že by sa na tkaninu niečo chcelo prilepiť. Prstami postláčajte okraje tkaniny v diere čo najviac k sebe, aby sa veľkosť diery zmenšila.

youtube.com

Tavný spojovací pás si nastrihajte na niekoľko menších kúskov, spravidla stačia 2-3, podľa veľkosti diery. Tavný spojovací pás nájdete v každej galantérii. Zakryte ním z vnútornej strany svetra dieru a naň priložte ešte jeden. Len pre istotu.

youtube.com

Zapnite žehličku a nastavte teplotu na žehlenie. Postriekajte spojovací pás na svetri vodou z rozprašovača, na sveter dajte bavlnenú látku a potom priložte horúcu žehličku priamo na miesto. Dávajte pozor, aby ste náplaste nepohli! Nechajte žehličku pôsobiť približne 10 sekúnd a potom odstráňte.

youtube.com

Sveter otočte tak, ako má byť a miesto, kde bola diera prekryte bielou tkaninou, resp. akoukoľvek inou bavlnenou látkou. Látku navlhčite a sveter opäť prežehlite. Ak ste si všimli, že okraje diery na svetri sa nespojili a diera ostala viditeľná, i keď menej, celý postup zopakujte ešte raz a dbajte na to, aby sa vám okraje diery spojili. Diera bude preč a nebudete vôbec vedieť, kde sa nachádzala.

youtube.com

Ak budete postupovať podľa týchto krokov, sveter tak ľahko nevyhodíte. Inšpirujte sa podrobným video návodom.

Nebojte sa vziať veci do vlastných rúk a nezúfajte, keď z práčky vytiahnete oblečenie poznačené malou dierkou. Existuje mnoho spôsobov, ako diery opäť zalátať a tento je jeden z tých podarenejších. Vyskúšate? Dajte nám vedieť, ako postupujete pri podobnom probléme vy.

Pozri aj: TEST: Rok narodenia úzko súvisí s vašou karmou! Toto máte napísané vo svojom osude a mali by ste …

zdroj: babskeveci.sk (Monika), icreative.am

Viac skvelých návodov nájdete TU.


Komentáre

komentárov