Ako ženy v skutočnosti vnímajú svoje nahé telo? Po prečítaní tohto článku v tom budete mať navždy jasno

Lucia Mužlová Ešte viac

Mnoho žien má bohužiaľ problém so svojím vzhľadom. Neustále riešime naše telá, no popri tom akosi zabúdame, že je to len jedna časť, naša schránka. Netvrdíme, že najdôležitejšie je vnútro. Najdôležitejšie je, aby sa žena cítila sama sebou, bola spokojná s tým, ako vyzerá a aj s tým, ako sa prezentuje. 

Foto: unsplash

Ženy majú svoje komplexy. Začíname s nimi ešte pred pubertou a neopustia nás zrejme nikdy. Ak nás netrápia väčšie stehná, nepáči sa nám krivý nos alebo máme pocit, že naše vlasy nie sú dostatočne lesklé, či zuby krásne biele. Ženy si odjakživa nájdu to niečo, čo na sebe nemajú rady.

Nedávny prieskum ukázal zaujímavé čísla a my sa dnes pozrieme presne na to. Koľko percent opýtaných žien je podľa vás spokojných s tým, ako vyzerajú? Sme zvedavé, či vás budú respondentky šokovať.

4400 žien zodpovedalo bežné otázky, ktoré sa aj nám občas objavia v hlave, keď sa zaoberáme sebarozvojom, sebadôverou a sebavedomím celkovo. Otázky sa týkali tela, ale aj toho, kedy sa ženy cítia byť najkrajšie.

Foto: unsplash

V posledných rokoch sa trend štíhlych modeliek postupne vytráca, čo zmenilo aj myslenie žien po celom svete. Za svoje krivky sa hanbíme menej a  ak máme väčší zadok, v konečnom dôsledku zaň môžeme ďakovať, pretože mužom sa páči viac, ako útly zadok bez tvarov. Zdá sa teda, že táto „osveta“ funguje. Viac ako 66% opýtaných žien si totiž myslia, že sú naozaj krásne. Pevne dúfame, že raz sa dopracujeme k 100%.

Napriek tomuto peknému číslu je dôležité povedať, že 57% opýtaných žien by chcelo zmeniť to, ako vyzerá ich zadok, stehná, bruško, ramená a celkovo ich telo. Takto odpovedali na otázku, ktoré partie by chceli na svojom tele „vylepšiť“. Asi len 1% žien nechcelo zmeniť nič.

Foto: unsplash

Cisárove nové šaty doma nosí 48% opýtaných a zvyšných 52% si to nevie predstaviť. Áno, zrejme to je otázka akéhosi vkusu, no kde inde by mal človek chodiť nahý, ak nie vo svojom vlastnom dome? Ak ste sama doma, pred kým sa hanbíte? Je až zarážajúce, koľko percent žien sa nevie pozrieť do očí vlastne sama sebe.

Až 84% žien uviedlo, že chce schudnúť. Väčšinou nešlo o radikálne chudnutie, ženy chceli schudnúť 3-4 kilogramy, aby sa jednoducho cítili lepšie. Diéty, cvičenie a chudnutie je niečo, čo zrejme žiadna žena neprestane nikdy riešiť.

Kedy sa ženy cítili najkrajšie a najlepšie vo svojom vlastnom tele? Odpoveď vás možno prekvapí, no až 64% žien sa najlepšie vo svojom tele cíti práve po cvičení. Až 41% povedalo, že je to jeden z najlepších pocitov.

Foto: unsplash

Zaujímavé je, že aj vek má vplyv na to, ako vnímame svoje telo. Čím sme staršie, tým viac sa začíname chápať a začíname si viac vážiť samé seba. Až 44% žien uviedlo, že oproti minulému roku sa cíti oveľa sebavedomejšie vo svojom tele. Odpoveď prečo tomu to tak je je jednoduchá. Zmenili stravovacie návyky a začali viac cvičiť.

Napriek tomu, že čísla hovoria za seba, väčšina žien sa cíti ohľadom svojho tela dobre. 66% žien povedalo, že sú vo svojom tele šťastné a svoje telo prijímajú také, aké je. Tento test pozitivity teda dopadol aj pre skeptikov celkom prekvapivo. Dôležité je však pripomenúť, že opýtané ženy boli Američanky a to je samozrejme trochu niečo iné ako u nás na Slovensku. Sme iná „nátura“, zmýšľame inak, no určite by bolo zaujímavé urobiť podobný dotazník aj u nás.

Čo myslíte? Ako by to dopadlo? Bolo by viac žien, ktoré sú so svojim telom spokojné alebo naopak, by prevládali ženy, ktoré neustále vidia na sebe všetky možné nedokonalosti? Vyjadrite svoj názor v komentároch.

Pozri aj: Miluje ju napriek krivkám. Šarmantný Pierce Brosnan s manželkou oslavujú už 25 rokov vzťahu a takto vyzerá ich láska

Lucia M., womenshealthmag.com

0
Komentovať (0)