AKTUALITA: Suma na bezkontaktnú platbu sa mení z 20 na 50 eur. Zmena začne platiť od tohto dátumu

Foto: wallpaperflare

Slovenská vláda prijíma v súvislosti s koronavírusom rôzne opatrenia, ktoré nám majú uľahčiť život, zároveň však zabránia, aby sa vírus šíril oveľa rýchlejšie. Preto mnohé opatrenia zasiahnu aj finančný sektor.

Ako informuje portál Fontech, zdá sa, že nás čaká množstvo noviniek, a to aj čo sa týka platieb kartou. Od 22. apríla by sa mal zvýšiť limit bezkontaktných platieb. Kým doteraz mohli bez udania bezpečnostného kódu ľudia platiť bezkontaktne do výšky 20 eur a maximálny denný limit týchto platieb bol obmedzený na 100 eur, novela zákona by mala tento základ navýšiť na 50 eur.

Foto: unsplash

Navýšenie bezkontaktného limitu

Zvyšuje sa však riziko odcudzenia karty a teda, že v prípade ukradnutia môže dôjsť k zneužitiu 150 eur z účtu daného človeka. Pre portál však hovorkyňa Slovenskej sporiteľne, Marta Cesnaková, povedala, že pokiaľ dôjde k ukradnutiu karty a zneužitiu financií ešte predtým, než nahlásia krádež, banka peniaze klientovi vráti. Pokiaľ klient ukradnutie karty v čo najkratšom čase nahlási, budú všetky platby, ktoré by chcel zlodej uskutočniť, zamietnuté.

Foto: unsplash

Odklad splátok

Zvýšenie sumy bezkontaktných platieb by malo byť trvalé a nemalo by sa vzťahovať na ukončenie pandémie koronavírusom. Je však potrebné zariadiť množstvo ďalších vecí, ktoré s tým súvisia, čo sa týka aj technickej stránky veci a nastavenia terminálov. Množstvo ľudí však odporúča platbu inteligentnými hodinkami a telefónmi, ktoré sú zabezpečené. V bankách najnovšie môžete požiadať aj o odklad splátok až na deväť mesiacov.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: