AKTUÁLNE: Bláznivý apríl pokračuje. Na Slovensko prichádzajú búrky aj mrazy

Kristína Hagarová Ešte viac

Ilustračná foto: TASR archív

Apríl sa na našom území skutočne ukázal v plnej paráde. Kým mnohí z nás sa už tešili na to, že nás čakajú teplé dni, zdá sa, že to nakoniec vyzerá celkom inak

Ako uvádza portál Imeteo, na jarné počasie si teda budeme musieť ešte dlho počkať. Tento týždeň sa na území Slovenska môžu vyskytovať búrky, no po nich prídu nebezpečné mrazy. Všetko spôsobí studený front, ktorý na naše územie dorazí vo štvrtok. Od Veľkej noci na Slovensku prevláda chladné počasie, ktoré so sebou prináša aj vlhkosť a sychravé počasie.

Teploty sú pod hranicou

Teploty sú momentálne pod hranicou normálu a zdá sa, že takýto charakter počasia bude dlhodobo pretrvávať. Počas nasledujúcich dní sa mierne oteplí a teploty sa môžu dostať aj nad hranicu +15 °C. Všetko sa však vo štvrtok zmení. Na naše územie prídu búrky a v piatok sa zase vrátia mrazy, ktoré dajú zabrať poľnohospodárom. Prízemné mrazy sa očakávajú na celom území a v noci na piatok teploty klesnú na +5 až -2 °C. Oveľa chladnejšie však bude počas víkendu, kedy sa môžu teploty dostať na +2 až -5 °C.

Takéto počasie sa očakáva aj budúci týždeň a nič nenaznačuje tomu, že nás čaká príjemnejšie počasie.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: