AKTUÁLNE: Bude veterno, varuje SHMÚ. Teploty nevystúpia vyššie ako do 11 stupňov a pripravte sa aj na búrky

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Na horách severného Slovenska sa môže v utorok vyskytnúť silný vietor. Na svojej webovej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Na niektorých miestach môže vietor dosiahnuť v nárazoch 110 až 135 kilometrov za hodinu. SHMÚ preto vydal výstrahy prvého stupňa vo väčšine okresov Žilinského kraja, ako aj v okresoch Brezno a Banská Bystrica a Poprad.

Počasie u nás ovplyvňuje výbežok tlakovej výše. Prevažne polooblačno a na severe miestami prehánky. Teploty 7 až 12 stupňov C. Na západnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 4 až 1 a najvyššie denné 9 až 12 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 3 až -2 a najvyššie denné 7 až 11 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 3 až -1 a najvyššie denné 7 až 11 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno a snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -2 a najvyššia denná 3 stupne C. Vo výške 1500 m prevažne oblačno a snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -4 a najvyššia denná 0 stupňov C. Vo výške 2000 m prevažne oblačno a snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -6 a najvyššia denná -2 stupne Celzia.

Zatekanie studeného vzduchu nad Európy prináša búrky. Studený vzduch sa totiž dostáva nad teplý a práve vďaka tomuto teplotnému kontrastu sa tvoria búrky, ktoré sa včera vyskytli aj na našom území. Búrky sa očakávajú aj dnes, no najmä na území Poľska.

0
Komentovať (0)