AKTUÁLNE: Búrky a silné krupobitie. Po pekných dňoch sa môžeme pripraviť na poriadnu zmenu

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TASR archív

S horúčavami treba v pondelok rátať najmä na juhozápadnom Slovensku. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe s tým, že v tejto súvislosti vydal výstrahy prvého stupňa pred vysokými teplotami.

Výstraha platí pre okresy Dunajská Streda, Galanta, Šaľa, Komárno, Nitra, Nové Zámky, Levice, Krupina a Veľký Krtíš, a to v čase od 13.00 do 18.00 h. Meteorológovia očakávajú, že v týchto okresoch dosiahne teplota vzduchu maximálne 33 stupňov Celzia. “Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,” uzavreli.

Ako sa zmení počasie?

Ako uvádza portál Imeteo, už dlhšiu dobu na našom území dominuje tlaková výš, ktorá so sebou nesie ustálený a stabilný charakter počasia. Nasledujúce dni však bude počasie o niečo horšie. Pribudne viac oblačnosti a postupne aj zrážok. Teploty budú stúpať nad hranicu 30 stupňov Celzia, no postupne sa bude do našej oblasti dostávať nižší tlak vzduchu, ktorý spôsobí kopovitú oblačnosť, ale aj prehánky a búrky. Tie sa očakávajú v prvom rade na strednom a západnom Slovensku.

Foto: archív TASR

Krúpy a búrky

Na strednom Slovensku môžeme očakávať silné búrky, ktoré budú sprevádzané prívalovými zrážkami, na západe územia však budú intenzívnejšie a očakáva sa krupobitie a silný vietor. Najintenzívnejšie by to malo byť v prvom rade utorok. Ani ďalšie dni však nebude pokojné počasie a nasledujúce dni sa môžeme pripraviť na vlnu búrok.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: