AKTUÁLNE: Búrky sa končia, prichádzajú tropické dni. Vieme, aké teploty nás čakajú počas týždňa

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Posledný týždeň sa na Slovensku niesol v duchu silných búrok. Pršalo každý jeden deň a padali aj rekordy. Od štvrtka (20. 6.) do nedele do 14.00 h spadlo na Slovensku zväčša od päť do 30 milimetrov zrážok, ojedinele aj výrazne viac. Napríklad v Malackách meteorológovia namerali 68 a na Sliači 78 milimetrov zrážok. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom profile na sociálnej sieti. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iMeteo.sk (@imeteo.sk) on

Podľa meteorológov boli zrážky počas nedele pozorované najmä na západnom a strednom Slovensku, na východe ich bolo menej. Meteorológovia v nedeľu po 18.00 h varujú pred búrkami, a to najmä v okresoch Revúca a Rožňava, platí tu výstraha druhého stupňa. V okresoch Trebišov a Michalovce podľa SHMÚ hrozia prívalové povodne, vydaná je tu hydrologická výstraha prvého stupňa. V okresoch Revúca a Rožňava platí hydrologická výstraha druhého stupňa. Informácie uviedla TASR.

Aké počasie nás čaká?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BanskáBystrica24 (@banskabystrica24) on

Na Slovensko mieri tlaková výš, ktorá prináša aj tropické teploty. Búrky nedeľou ustali, môžu sa vyskytnúť ojedinele z tepla. Nastupujú však vysoké teploty a preto by sme sa mali mať na pozore. V prvom rade je najdôležitejší pitný režim, potom ochranný faktor. Rizikovou skupinou sú staršie osoby a malé deti, no ani ostatní by nemali zabúdať na pravidelný prísun pitnej vody.

V posledný školský týždeň nás teda čaká jasné počasie s vysokými teplotami, ktoré sa určite vyšplhajú nad 30 stupňov Celzia.V priebehu popoludnia sa len ojedinele v horských oblastiach stredného Slovenska môžu tvoriť prehánky alebo búrky. Tie však budú slabšie, informovalo imeteo.sk.

Na západe a juhozápade Slovenska sa teploty môžu šplhať k 32 stupňom, na horách bude ešte chladnejšie, preto ak sa chystáte na turistiku do vyšších nadmorských výšok, myslite na správnu obuv a oblečenie. O aktuálnom počasí vás budeme informovať.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: