AKTUÁLNE: Búrky vytápali kompletne celé obce. Vieme, kedy konečne dážď vystrieda slnečné a teplé počasie

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: screenshot youtube

Máj je mesiacom, ktorý tento rok láme všetky rekordy. Je mimoriadne chladný aj daždivý, vyskytlo sa aj sneženie, ktoré mimoriadne prekvapilo najmä obyvateľov severného Slovenska. 

Počas víkendu naše územie postihli silné búrky, ktoré dokonca vytápali celé obce. Najhoršia situácia bola zrejme v Topoľčanoch, kde boli zatopené polia aj ulice. Veľké problémy má niekoľko obcí, ktoré sa nachádzajú v okrese Topoľčany. Búrky, ktoré boli sprevádzané prívalovými zrážkami zaplavili polia a záhrady. Voda s bahnom sa potom z polí dostávala do obcí, informovalo imeteo. Búrky zasiahli najmä obce Krnča, Krušovce, Solčianky a Norovce. Len v priebehu niekoľkých minút tu spadlo až okolo 20 litrov zrážok na meter štvorcový. Silné búrky budú pokračovať aj v nasledujúcich dňoch.

Počasie dnes

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková níž. Polooblačno až oblačno a prehánky alebo búrky. Teploty 17 až 22 stupňov C. Na západnom Slovensku prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšie ranné teploty 14 až 11 a najvyššie denné 19 až 22 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšie ranné teploty 13 až 8 a najvyššie denné 17 až 21 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšie ranné teploty 13 až 9 a najvyššie denné 17 až 21 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota 7 a najvyššia denná 15 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota 5 a najvyššia denná 11 stupňov C. Vo výške 2000 m prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota 3 a najvyššia denná 8 stupňov Celzia.

Počasie v nasledujúce dni

Celý týždeň bude na našom území zasahovať tlaková níž, ktorá prináša zrážky, no trochu teplejšie počasie. Teploty sa budú pohybovať od 10 do 15 v úvode týždňa, potom sa bude postupne otepľovať. Menšej oblačnosti by sme sa mohli dočkať počas víkendu, budúci týždeň by sa malo výrazne otepliť, očakávajú sa aj prvé tridsiatky a slnečnejšie počasie už v úvode júna. O počasí na Slovensku vás budeme pravidelne informovať.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: