AKTUÁLNE: Bytovka v Bratislave v plameňoch. Obyvateľov z okolitých bytov evakuovali

Lucia Mužlová Ešte viac

FOTO TASR - Michal Svítok

Aktualizované: 14:00. Policajti, hasiči aj záchranári zasahujú pri požiari v Bratislave.

Na svojej facebookovej stránke o tom informuje Polícia Slovenskej republiky.

Z dôvodu zadymenia sa vykonáva evakuácia obyvateľov jedného z bytových domov na Bartókovej ulici. K presnej príčine požiaru bytu sa po uhasení vyjadrí zisťovateľ príčin požiarov. Pred požiarom vraj bolo počuť výbuch.

Na Bartókovej ulici v bratislavskom Starom Meste zasahujú hasiči. V jednom z bytov na 1. poschodí vypukol požiar. Obyvateľov bytového domu hasiči v týchto chvíľach evakuujú. TASR o tom informovali z Operačného strediska hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

“Na mieste je 25 príslušníkov HaZZ so šiestimi kusmi techniky,“ spresnili hasiči. O prípadnej ujme na zdraví zatiaľ nemajú informácie.

AKTUALIZOVANÉ

Pri požiari bytu v bratislavskom Starom Meste, ktorý nastal po výbuchu, utrpelo zranenie päť osôb. Boli intoxikované splodinami. Momentálne sa nachádzajú v opatere záchrannej zdravotnej služby. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Hasiči podľa Križanovej momentálne vykonávajú prieskum v jednotlivých bytoch, či sa v nich nenachádzajú ďalšie osoby. Bratislavská polícia na sociálnej sieti uviedla, že z dôvodu zadymenia sa uskutočňuje evakuácia obyvateľov. “Hasiči naďalej pokračujú v lokalizácii požiaru,” povedala Križanová.

Križanová priblížila, že požiar vypukol v jednom z bytov na prvom poschodí. Na mieste sa nachádza takmer 30 hasičov.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: