AKTUÁLNE: Čaká nás ochladenie a zamračené počasie. Otepliť sa má opäť v závere týždňa

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pixinio

Ako informuje imeteo.sk, Slovensko čaká výraznejšie ochladenie. Dnes ešte teploty vystúpia maximálne do 14 stupňov, no postupne sa bude ochladzovať. Od severu sa k nám dostáva chladnejší vzduch, vďaka čomu sa na našom území ochladzuje a ešte chladnejšie ako dnes bude nasledujúce dni.

Až do víkendu sa môžu vyskytnúť aj ranné mrazy, preto buďte opatrní. Maximálne teploty sa počas nedele šplhali na našom území až nad hranicu +22 °C, no v pondelok sa maximálne teploty dostanú len na hranicu okolo +16 °C. V porovnaní s nedeľou budú teploty aj o viac ako 5 °C nižšie. V nasledujúcich dňoch pôjdu teploty ešte nižšie. Najchladnejšie by malo byť na našom území v stredu, kedy sa maximálne teploty dostanú len na +5 až +12 °C. Potom by sa malo začať otepľovať.

Foto: pixabay

Do našej oblasti začína prúdiť chladnejší vzduch. Premenlivá oblačnosť a na severe a východe prehánky. Teploty 8 až 13 stupňov C. Na západnom Slovensku premenlivá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 7 až 4 a najvyššie denné 10 až 13 stupňov C. Na strednom Slovensku premenlivá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 6 až 1 a najvyššie denné 8 až 12 stupňov C. Na východnom Slovensku polooblačno až oblačno a prehánky. Najnižšie ranné teploty 6 až 2 a najvyššie denné 8 až 12 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno a prehánky. Najnižšia ranná teplota 0 a najvyššia denná 6 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne oblačno a prehánky dažďa so snehom. Najnižšia ranná teplota -1 a najvyššia denná 4 stupne C. Vo výške 2000 m prevažne oblačno a snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -3 a najvyššia denná 1 stupeň Celzia.

imeteo.sk
0
Komentovať (0)