AKTUÁLNE: Čaká nás ochladenie, dokonca mrazy. SHMÚ varuje aj pred silným vetrom

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Teplejšie dni na chvíľu končia. Vystrieda ich výrazné ochladenie. Od severu na Slovensku prúdi studený vzduch, vďaka čomu sa teploty výrazne znížia. Hrozia aj mrazy.

Foto: pixabay

Maximálne teploty v závere týždňa sa vyšplhajú na maximálne 5 až 12 stupňov. Nočné teploty budú klesať k nule a tvoriť sa budú aj prízemné mrazy. Pozor by si tak mali dávať hlavne poľnohospodári a záhradkári, ktorí sa chystajú sadiť. Ochladenie prinesie aj zrážky a pršať bude najmä cez víkend.

Počasie na dnes

Do našej oblasti prúdi teplejší vzduch. Polooblačno až oblačno. Teploty 14 až 19 stupňov C. Na západnom Slovensku prevažne oblačno. Najnižšie ranné teploty 9 až 6 a najvyššie denné 16 až 19 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 8 až 3 a najvyššie denné 14 až 18 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 8 až 4 a najvyššie denné 14 až 18 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno. Najnižšia ranná teplota 2 a najvyššia denná 12 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne oblačno. Najnižšia ranná teplota 0 a najvyššia denná 8 stupňov C. Vo výške 2000 m prevažne oblačno. Najnižšia ranná teplota -2 a najvyššia denná 5 stupňov Celzia.

Obyvatelia Košického kraja budú mať veternú stredu (10. apríla). Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe upozorňuje, že priemerná rýchlosť vetra v juhovýchodnej časti Slovenska môže počas stredy dosiahnuť 50 kilometrov za hodinu. „Krátkodobo, v nárazoch, môže vietor viať rýchlosťou 65 až 70 kilometrov za hodinu, „spresňujú meteorológovia v rámci výstrahy 1. stupňa, ktorá platí od polnoci až do 18.00 h. Konštatujú zároveň, že predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, môže však spôsobiť škody menšieho rozsahu.

0
Komentovať (0)