AKTUÁLNE: Čaká nás radikálne ochladenie. Teploty klesnú aj o 10 stupňov, dorazí aj výdatný dážď

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TASR archív

Po slnečných a teplých dňoch nás september privíta v plnej sile. V utorok, 1. septembra, sa má radikálne ochladiť. Čaká nás teda príprava na jeseň.

Ako uvádza portál Imeteo, dnešným dňom sa končí meteorologické leto a od zajtra začína meteorologická jeseň. Počasie bude ovplyvňovať studený front, ktorý v Európe spôsobuje už niekoľko dní búrky. Neočakáva sa, že by búrky mali byť na našom území výrazné, ale dorazia k nám zrážky spolu s ochladením.

Zlé počasie celý utorok

Počasie by sa malo zmeniť v noci na utorok a aj celý utorok. Zrážky by mohli byť aj výraznejšie a lokálne by malo padnúť 40 až 50 mm zrážok. Maximálne teploty by zajtra na našom území mali vystúpiť len veľmi ojedinele nad hranicu +20 °C. Zajtrajší, prvý deň meteorologickej jesene, tak prinesie skutočne príznačné upršané, sychravé a chladné počasie.

Ochladenie

Aj tlačová agentúra SITA avizovala ochladenie. Dnes bude na Slovensku prevažne polooblačno, popoludní s postupným pribúdaním oblačnosti. Ojedinele sa vyskytnú prehánky. Ochladí sa. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej stránke. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 24 do 30 stupňov Celzia, na krajnom západe, v Žilinskom kraji a na hornom Spiši väčšinou 18 až 24 stupňov. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo 14 stupňov.

Foto: archív TASR

Fúkať bude západný až severozápadný, k večeru až severný vietor rýchlosťou tri až deväť metrov za sekundu (10 až 30 kilometrov za hodinu), v nárazoch do 15 metrov za sekundu (55 kilometrov za hodinu). Na východe po väčšinu dňa južný až juhozápadný vietor do šesť metrov za sekundu (20 kilometrov za hodinu). Nad pásmom lesa ráno ešte prudký vietor. Meteorológovia predpokladajú zrážky do troch milimetrov.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: