AKTUÁLNE: Čaká nás slnečný víkend s teplotami +20 stupňov. Budúci týždeň sa však pripravte na ochladenie a sneženie

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: libreshot.com

Už pár dní sa tešíme teplejšiemu a slnečnému počasiu. To bude pokračovať na našom území aj počas víkendu. Je to teda skvelá príležitosť na výlety do prírody. Teploty sa budú pohybovať okolo 20 na juhozápade Slovenska. Inde by to malo byť od 14-17 stupňov. Dnes nás taktiež čaká príjemné jarné počasie.

Foto: wikipedia.org

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš. Jasno až polooblačno. Teploty 11 až 16 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 5 až 2 a najvyššie denné 13 až 16 stupňov C. Na strednom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 4 až -1 a najvyššie denné 11 až 15 stupňov C. Na východnom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 4 až 0 a najvyššie denné 11 až 15 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m malá oblačnosť, najnižšia ranná teplota -1 a najvyššia denná 9 stupňov C. Vo výške 1500 m malá oblačnosť, najnižšia ranná teplota -2 a najvyššia denná 6 stupňov C. Vo výške 2000 m malá oblačnosť, najnižšia ranná teplota -4 a najvyššia denná 3 stupne C.

V nedeľu sa však začne postupne ochladzovať a aj úvod budúceho týždňa sa bude niesť v rovnakom duchu. Bude polooblačno až zamračené, teploty opäť klesnú k 10 stupňom. Počasie sa začne meniť v nedeľu poobede a očakáva sa aj výrazné zväčšovanie oblačnosti. V pondelok by mali byť na severe aj snehové zrážky.

0
Komentovať (0)