AKTUÁLNE: Čakajú nás teplejšie dni, no hrozia aj povodne. Takéto počasie bude v najbližších dňoch na Slovensku

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pixabay

Každý deň sa snažíme prinášať vám nové správy o počasí na Slovensku. Za sebou máme teplý víkend, ktorý ale priniesol zrážky, čo spôsobilo komplikácie v mnohých oblastiach. Sneženie nás nečaká, počasie by malo byť slnečnejšie, teplejšie a stabilnejšie.

Na Slovensko mieri tlaková výš, ktorá prinesie slnečné počasie. Na juhu Slovenska môžeme v druhej polovici týždňa očakávať teploty až +9 stupňov. Na ostatnom území to bude od +3 do +5.

Foto: pixabay

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje, že v okrese Turčianske Teplice hrozí povodeň z topiaceho sa snehu a dažďa. V tejto súvislosti vydal výstrahu prvého stupňa. Uvádza to na svojej webovej stránke. „Vzhľadom na topiaci sa sneh je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ informujú meteorológovia. Pri dosiahnutí hladiny zodpovedajúcej stupňu povodňovej aktivity a pri vydaní výstrahy na nebezpečenstvo povodne SHMÚ neodporúča využívať tok na rekreačnú plavbu.

Situácia: Počasie u nás ovplyvňuje výbežok tlakovej výše. Prevažne polooblačno. Teploty 0 až 5 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku prevažne polooblačno, najnižšie ranné teploty 0 až -3 a najvyššie denné 2 až 5 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne polooblačno, najnižšie ranné teploty -1 až -6 a najvyššie denné 0 až 4 stupne C. Na východnom Slovensku prevažne polooblačno, najnižšie ranné teploty -1 až -5 a najvyššie denné 0 až 4 stupne C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne polooblačno, najnižšia ranná teplota -6 a najvyššia denná 0 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne polooblačno, najnižšia ranná teplota -8 a najvyššia denná teplota -1 stupeň C. Vo výške 2000 m prevažne polooblačno, najnižšia ranná teplota -10 a najvyššia denná -4 stupne C.

0
Komentovať (0)