AKTUÁLNE: Českom sa hnali búrky, dnes budú aj u nás. Vieme, kedy skončia letné horúčavy

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pixabay

Minulý týždeň bolo na Slovensku výrazné ochladenie, ktoré počas víkendu vystriedalo opäť teplé počasie a teploty nad 30 stupňov. Podobné počasie nás čaká aj dnes. Večer sa však budú vyskytovať búrky, preto si dávajte pozor.

Foto: pixabay

Počasie dnes

Podľa TASR počasie u nás ovplyvňuje výbežok tlakovej výše. Počas dňa bude slnečno, na severe sa vyskytnú búrky. Teploty sa budú pohybovať od 26 do 31 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 19 až 16 a najvyššie denné 28 až 31 stupňov C. Na strednom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 18 až 13 a najvyššie denné 26 až 30 stupňov C. Na východnom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 18 až 14 a najvyššie denné 26 až 30 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m slnečno, možnosť búrky. Najnižšia ranná teplota 13 a najvyššia denná 22 stupňov C. Vo výške 1500 m slnečno, možnosť búrky. Najnižšia ranná teplota 11 a najvyššia denná 18 stupňov C. Vo výške 2000 m slnečno, možnosť búrky. Najnižšia ranná teplota 9 a najvyššia denná 14 stupňov C.

Foto: pixabay

K večeru búrky

Zvlnený studený front, ktorý v noci prinášal búrky do Nemecka, Česka a Poľska sa dnes posunie o niekoľko desiatok kilometrov východnejšie a v noci môže priniesť búrky a zrážky aj na naše územie, informuje imeteo. Dnes sa studený front posunie a búrky sa budú vytvárať v oblasti Rakúska a Álp. Postupovať budú smerom k severovýchodu a zavítať môžu aj nad naše územie. Búrky sa nad naše územie dostanú zo susedného Rakúska najskôr po 21:00.V priebehu noci na utorok sa búrky môžu iniciovať aj v oblasti Žilinského kraja. Nočné búrky by však nemali byť príliš intenzívne a prinesú najmä výraznejšie zrážky a bleskovú aktivitu.

Teploty v závere leta

Maximálne teploty budú každým dňom na našom území stúpať, informuje portál imeteo. Maximálne teploty budú na mnohých miestach stúpať nad hranicu +30 °C a v najteplejších oblastiach sa dostanú až k hodnote okolo +34 °C. Takto by malo byť do konca augusta a aj v úvode septembra. Letných dní si teda ešte užijeme dostatok.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: