AKTUÁLNE: Cez deň ešte 36 stupňov a večer to príde. Z Českej republiky dorazia silné búrky s krúpami

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

V pondelok bude na väčšine územia Slovenska horúco, teplota môže miestami vystúpiť až na 36 stupňov Celzia. Na svojej stránke na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy 1. a 2. stupňa pre väčšinu územia Slovenska. V platnosti budú od 13.00 do 19.00 h.

Večer by horúčavy mali vystriedať búrky. Najmä na západe Slovenska môže spadnúť 20 – 40 milimetrov zrážok. Hrozí preto zvýšenie hladiny malých vodných tokov a zatopenie pivníc, podjazdov a podchodov. Okrem toho môžu padať krúpy a fúkať silný vietor s rýchlosťou v nárazoch do 85 kilometrov za hodinu. Výstraha pred búrkami platí od pondelka 21.00 h až do utorkového (13. 8.) rána.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝖵𝖾𝗋𝗈𝗇𝗂𝗄𝖺 (@holisovaveronika) on

Ako informovalo imeteo, už včera do Českej republiky mierila vlna búrok, ktoré sa dnes ukážu aj na našom území. Nad regiónom strednej Európy sa vlní studený front, ktorý tu už včera priniesol pomerne výrazné búrky. Silné búrky sa včera vyskytli v susedných Čechách, kadiaľ sa prehnal aj jav bow echo, ktorý prinášal nárazy vetra až cez 90 km/h. V Nemecku a v Taliansku zasa búrky prinášali výrazné krupobitie. Dnes sa tento studený front presunie o čosi východnejšie a ovplyvní aj počasie u nás.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iMeteo.sk (@imeteo.sk) on

Od utorka by sa malo na Slovensku ochladiť a teploty sa budú pohybovať len okolo 20 stupňov. Ochladenie by malo potrvať niekoľko dní a bude sprevádzané aj dažďom.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: