AKTUÁLNE: Chladné rána s najnižšou teplotou len 5 stupňov. Od tohto dňa začínajú dažde a búrky

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pexels

Ochladenie prišlo na Slovensko s prvým školským dňom a len tak rýchlo sa babieho leta nedočkáme. Momentálne je na Slovensku slnečno a pekné, no chladnejšie počasie vydrží do piatku. Víkend by mal byť daždivý, pričom podobné počasie vydrží aj celý budúci týždeň.

Foto: pexels

Ako informovalo imeteo, počasie vo východnej polovici nášho územia aktuálne ovplyvňuje studený front, ktorý na mnohé miesta prináša dážď. Ten však už aktuálne začína ustávať. Intenzívne zrážky sa v týchto chvíľach vyskytujú v oblasti východného Slovenska. Súčasne sa od západu nasúva nad naše územie výbežok vyššieho tlaku, ktorý bude ovplyvňovať počasie na našom území aj nasledujúce dni.

Dnes nás čaká slnečné počasie s maximálnou teplotou 25 stupňov. Ako uvádza TASR, na západnom Slovensku len malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 13 až 10 a najvyššie denné 22 až 25 stupňov C. Na strednom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 12 až 7 a najvyššie denné 20 až 24 stupňov C. Na východnom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 12 až 8 a najvyššie denné 20 až 24 stupňov C.

Foto: pixabay

Počasie na horách: Vo výške 1000 m malá oblačnosť, najnižšia ranná teplota 8 a najvyššia denná 16 stupňov C. Vo výške 1500 m malá oblačnosť, najnižšia ranná teplota 7 a najvyššia denná 12 stupňov C. Vo výške 2000 m malá oblačnosť, najnižšia ranná teplota 5 a najvyššia denná 9 stupňov C.

Na celom našom území bola noc polojasná a pri slabom vetre aj chladná. Minimálne teploty klesli na +5 až +11 °C, pričom na severe pri bezvetrí to mohlo byť aj menej, uviedol portál imeteo. Podľa predpovede SHMÚ nás budúci týždeň čakajú výdatné zrážky a teploty pod 20 stupňov. Správy o počasí budeme aktualizovať.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: