AKTUÁLNE: Dážď, oblačnosť ale aj stúpanie teplôt. V piatok nás čaká najteplejší deň v tomto roku

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pixabay

Momentálne na celom území Slovenska prší a nezmení sa to so štvrtka. Po dlhých dňoch sucha sa mnohí poľnohospodári dočkali výdatnejších zrážok. Napriek tomu, že bude daždivo, bude nadpriemerne teplo. Teploty by sa mali šplhať až k 30 stupňom. Kedy, a v ktorých častiach Slovenska tento rok prvýkrát pokoríme hranicu tridsiatky?

Foto: pexels

Najviac zrážok sa počas dnešného dňa očakáva v Banskobystrickom a Košickom kraji. Informovalo o tom imeteo.sk. Niektoré oblasti sa však zrážok nedočkajú, prípadne spadne minimum. Pôjde o regióny Orava, Liptov, Kysuce, či severovýchod. Záver týždňa však prinesie vysoké teploty, ktoré sme pravdu povediac v tieto dni ešte nečakali. Pred nami sú doteraz najteplejšie dni tohto roka. Teploty totiž budú každým dňom stúpať a ich rast vyvrcholí v piatok, kedy nás čaká najteplejší deň doteraz v tomto roku. Pokoriť by sme mali tropickú hranicu 30 stupňov.

Teploty, ktoré nás čakajú budú na súčasnú ročnú dobu veľmi nezvyčajné. Teplotné anomálie prekonajú v niektorých oblastiach až hodnotu 10 °C. Okrem teplého počasia nás však čakajú aj búrky. Ako ale bude dnes?

Foto: pxhere

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková níž. Polooblačno až oblačno, na juhozápade prehánky. Teploty 13 až 18 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku prevažne oblačno, prehánky. Najnižšie ranné teploty 10 až 7 a najvyššie denné 15 až 18 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 9 až 4 a najvyššie denné 13 až 17 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne oblačno. Najnižšie ranné teploty 9 až 5 a najvyššie denné 13 až 17 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno. Najnižšia ranná teplota 3 a najvyššia denná 10 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne oblačno. Najnižšia ranná teplota 1 a najvyššia denná 7 stupňov C. Vo výške 2000 m prevažne oblačno. Najnižšia ranná teplota -1 a najvyššia denná  4 stupne C.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: