AKTUÁLNE: Dnes ešte 20 stupňov, no poobede dážď. Takéto počasie bude na Slovensku cez víkend

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR/AP Photo/Alastair Grant)

Dnes ste sa ešte mohli prebudiť do slnečného a teplého jarného počasia. Síce rána ešte bývajú chladné, poobede už môžeme chodiť len v svetroch alebo tenkých bundách. Dnes nás ešte čakajú teploty okolo 20 stupňov, no poobede čakajte zrážky.

Od juhozápadu k nám bude prúdiť oblačnosť a neskôr poobede začne pršať. Počasie sa začne zhoršovať a sobota už bude výrazne chladnejšia. Teplota nevystúpi nad 12 stupňov. Studený front tak neprinesie len dážď ale aj nižšie teploty. Na strednom Slovensku by zajtra malo pršať väčšinu dňa a vyskytnúť sa môžu aj búrky.

Foto: pixabay

Keďže na Slovensku je momentálne veľmi sucho, pociťujeme nedostatok vlahy. V nasledujúcich hodinách sa to zmení a tak sa studený front postará o výraznejšie zrážky. Zo soboty na nedeľu však zrážky postupne počas večera ustanú a nedeľa by opäť mala byť slnečnejšia a teplejšia. Aké počasie nás čaká dnes?

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková níž. Oblačno až zamračené, na juhozápade občasný dážď. Teploty 11 až 16 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku prevažne zamračené, občasný dážď. Najnižšie ranné teploty 8 až 5 a najvyššie denné 13 až 16 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne zamračené. Najnižšie ranné teploty 7 až 2 a najvyššie denné 11 až 15 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne oblačno. Najnižšie ranné teploty 7 až 3 a najvyššie denné 11 až 15 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno, prehánky. Najnižšia ranná teplota 2 a najvyššia denná 10 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne oblačno, prehánky. Najnižšia ranná teplota 0 a najvyššia denná 7 stupňov C. Vo výške 2000 m prevažne oblačno, snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -2 a najvyššia denná 4 stupne.

imeteo
0
Komentovať (0)