AKTUÁLNE: Dnes sme sa zobudili do chladného rána. Cez víkend však príde extrémna zmena teplôt

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Kto dnes išiel do práce skoro ráno, mohol mať pocit, že je chladné októbrové ráno. Teploty boli naozaj nízke, len okolo 8 až 10 stupňov. Počasie na Slovensku totiž stále ovplyvňuje studený front. To sa s príchodom víkendu zmení a opäť nastúpia 30-tky. Takéto extrémne zmeny nie sú pre náš organizmus vhodné, preto dbajte na prísun vitamínov.

Počasie dnes

Počasie u nás ovplyvňuje nevýrazný studený front. Premenlivá oblačnosť s prehánkami alebo búrkami nás čaká aj počas dnešného dňa. O priemerných teplotách informuje aj TASR. Teploty 20 až 25 stupňov C. Na západnom Slovensku prevažne oblačno a prehánky. Najnižšie ranné teploty 15 až 12 a najvyššie denné 22 až 25 stupňov C.

Na strednom Slovensku prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšie ranné teploty 14 až 9 a najvyššie denné 20 až 24 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne oblačno a prehánky. Najnižšie ranné teploty 14 až 10 a najvyššie denné 20 až 24 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota 9 a najvyššia denná 16 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota 8 a najvyššia denná 13 stupňov C. Vo výške 2000 m prevažne oblačno a možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota 6 a najvyššia denná 10 stupňov Celzia.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rita*Riitta*Finland 🇫🇮 (@ritalisa2812) on

Počasie cez víkend

Ako informuje imeteo.sk, počas soboty sa nad naše územie presunie tlaková výš. Po jej zadnej strane k nám začne prúdiť teplejší vzduch. V sobotu by mali ísť teploty postupne nahor, pričom denné maximá dosiahnú od +20 do +27 °C. Tropické teploty sa k nám vrátia v nedeľu, kedy maximálne denné teploty vystúpia +22 až +30 °C.

Od západu nás začne prechodne ovplyvňovať tlaková výš, ktorá prinesie priemerné letné počasie bez extrémnych javov. Zajtrajšie teploty budú príjemné, pohybovať sa budú do 27 °C, kvôli pretrvávajúcemu chladnejšiemu vzduchu. Oblačnosti bude málo, prechodne sa môže zväčšiť pri krátkodobých prehánkach. Búrky zajtra neočakávame.

Tie však prídu v piatok, kedy sa nad naše územie nakrátko nasunie oklúzny front zo severozápadu. Prílev teplého vzduchu bude vrcholiť a teploty sa budú okolo poludnia pohybovať do 30 °C. Búrky by mali prísť až popoludní. Najbližšie dni síce prinesú očakávané upokojenie počasia a znesiteľné teploty, víkend bude už v znamení horúčav. Teploty vystúpia nad 30°C, doplnilo imeteo.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: