AKTUÁLNE: Do Tatier prichádza poriadne sneženie. Napadnúť môže aj 20 centimetrov snehu

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: archív TASR (Adriána Hudecová)

Slovensko dnes zasiahlo typicky jesenné počasie, ktoré so sebou prinieslo nízke teploty a zrážky. Zdá sa ale, že takéto počasie nás čaká trochu dlhšie.

Ako uvádza portál Imeteo, do našej oblasti sa dostáva výrazné zrážkokvé pole, ktoré prinesie dážď, no na horách aj väčšie množstvo snehu. Zrážky sa postupne dostanú takmer na celé naše územie a rozširovať sa budú až do poludnia. Následne začnú slabnúť a budú prechádzať do prehánok, ktoré budú pokračovať až do večera.

Snehové zrážky

Významné zrážky sa však očakávajú v oblasti Vysokých Tatier a to vo forme snehu. Snežiť už na našich horách začalo a snehové vločky sa objavia aj v horských oblastiach mimo Tatier. Chladný vzduch spôsobí, že hranica sneženia postupne klesne na úroveň 1500 metrov. Snehové vločky by sa tak mohli objaviť aj na hrebeňoch Malej, či Veľkej Fatry, no napadne maximálne poprašok.

Napadne aj 20 centimetrov

Najviac snehu očakávame vo Vysokých Tatrách, kde by malo snežiť až do neskorších hodín. Očakáva sa tiež, že vo vyšších polohách Vysokých Tatier napadne dnes od 15 do 20 cm snehu. Snehová pokrývka ale nebude mať dlhú trvácnosť, pretože v nasledujúcich dňoch sa bude otepľovať.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: