AKTUÁLNE: Dočkáme sa ešte sneženia? Na Slovensku najbližšie dni poriadne klesne teplota

Kristína Hagarová Ešte viac

FOTO TASR - Oliver Ondráš

Na mnohých miestach na Slovensku nasnežilo, no oblačnosť sa začína zmenšovať. V najbližšie dni veľa zrážok neočakávame.

Včera na mnohých miestach na Slovensku nasnežilo, našu oblasť zasiahla tlaková níž, ktorá sa presúvala smerom k severu. Tá sa podľa portálu Imeteo postarala nielen o zrážky, ale aj o chladnejší vzduch. V niektorých oblastiach nášho územia klesla hranica sneženia poriadne nízko. Snežilo aj v Banskobystrickom kraji, ale napríklad aj v oblasti Bratislavy, kde napadlo aj 5 centimetrov snehu.

FOTO TASR – František Iván

Počas noci teplota poriadne klesne

Nasledujúce dni však veľa zrážok na Slovensko neprinesú. Charakter počasia bude premenlivý a dni budú mrazivé. Teplota však klesne hlavne v noci. Počasie sa výrazne meniť nebude do polovice budúceho týždňa a teploty budú pomerne nízke. Tie denné budú v rozmedzí -3 až +3 °C. Na strednom a východnom Slovensku sa očakáva celodenný mráz. Počas noci budú teploty oveľa nižšie a klesnú na -2 až -8 °C, pričom v dolinách a kotlinách môžu klesnúť až na -15 °C.

Takéto počasie s občasnými snehovými prehánkami by malo pretrvávať do budúceho týždňa, do 13. januára. Vtedy by malo dôjsť k zmene. Našu oblasť zasiahne tlaková níž, ktorá prinesie zrážky a je nádej, že sa sneženie bude vyskytovať aj v nížinách.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: