AKTUÁLNE: Dorazia k nám búrky, varujú aj meteorológovia. Vieme, v ktorých regiónoch budú najsilnejšie

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Už včera sa na našom území vyskytovali silné búrky, ktoré boli sprevádzané aj krupobitím. Informoval o tom portál imeteo. Na západnom Slovensku sa dokonca vyskytla aj supercela, čo je naozaj silná búrka sprevádzaná výdatnými zrážkami.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iMeteo.sk (@imeteo.sk) on

Ovplyvňuje nás oklúzny front

Cez strednú Európu začína postupovať oklúzny front, ktorý sa počas dnešného dňa postará o výraznejšie búrky, ktoré by mali zasiahnuť aj naše územie. Najvýraznejšie búrky sa očakávajú popoludní, informuje ďalej imeteo.

Teploty na Slovensku

Podľa TASR počasie u nás ovplyvňuje výbežok tlakovej výše. Polooblačno až oblačno, na mnohých miestach prehánky alebo búrky. Teploty 24 až 29 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku prevažne oblačno. Najnižšie ranné teploty 15 až 12 a najvyššie denné 26 až 29 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšie ranné teploty 14 až 9 a najvyššie denné 24 až 28 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšie ranné teploty 14 až 10 a najvyššie denné 24 až 28 stupňov C.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severe Weather Slovakia (@severe_weather_slovakia) on

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota 10 a najvyššia denná 20 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota 9 a najvyššia denná 16 stupňov C. Vo výške 2000 m prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšia ranná teplota 7 a najvyššia denná 12 stupňov C.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iMeteo.sk (@imeteo.sk) on

Pozor na silné búrky

Počas včerajšieho dňa sa vyskytli búrky najmä na strednom Slovensku, no tie neboli nebezpečné. Intenzívne búrky sa vytvorili až večer v oblasti Podunajskej nížiny. Silná búrka s krúpami zasiahla Želiezovce alebo aj Štúrovo. Počas dnešného dňa sa na našom území taktiež očakávajú búrky, ktoré môžu byť opäť silnejšie. Čo je však isté je to, že silnejšie búrky sa vyskytnú na oveľa väčšom území ako v priebehu včerajšieho dňa. Cez naše územie totiž začne postupovať oklúzny front, na ktorom sa začnú vytvárať búrky.

Búrky, ktoré sa dnes čakajú budú okrem prívalových zrážok a krúp sprevádzať aj silnejšie nárazy vetra. Prvé búrky sa na našom území začnú objavovať už okolo poludnia a najintenzívnejšie budú popoludní.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: