AKTUÁLNE: Extrémne mrazy a sneženie aj v nížinách. Na Slovensku môžu teploty klesnúť aj pod -20 °C

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: archív TASR

Počasie sa na mnohých miestach posledné dni zmenilo na také, aké sme očakávali v decembri. Hoci sú vianočné sviatky už za nami, zimu túžobne čaká množstvo ľudí.

Hoci si zimu a sneh nemôžeme užiť presne tak, ako sme zvyknutí, zdá sa, že milovníci chladných dní sa môžu tešiť. Ako uvádza portál Imeteo, čaká nás poriadny extrém, ktorý by nás mohol zasiahnuť už najbližší víkend. Ak sa predpovede vyplnia, tak aj v Bratislave bude počas dňa maximálne okolo -5 °C a nočné teploty pôjdu v najchladnejších lokalitách Slovenska k -25 °C. O všetkom rozhodne tlaková níž, ktorá by mala do našej oblasti priniesť studený vzduch.

Foto: TASR Michal Svítok

Poriadne prituhne

Prognózy avizujú, že budúci víkend by mal priniesť najmrazivejšie počasie nielen tejto zimy, ale aj uplynulých zím a teploty budú skutočne extrémne nízke. Pravdepodobnosť na týždeň je síce ešte pomerne kolísavá, počítajú s ňou však zakmer všetky numerické modely, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť. Najbližší víkend by sa teploty mali pohybovať v Bratislave od -1 do -8 °C cez deň, pričom nočné teploty v intervale -15 až -8 °C.

FOTO TASR – Pavol Zachar

Sneženie v nízkych polohách

Portál tiež avizuje, že nás opäť čaká sneženie, a to aj v nižších polohách. Hoci nepôjde o výdatné zrážky a najbližšie hodiny nás čaká jasné počasie s minimom zrážok a nízkymi teplotami, zmena príde počas utorka. Vtedy by na naše územie mali doraziť zrážky, ktoré budú prevažne snehové. Keďže sa teploty budú pohybovať pod bodom mrazu, sneh sa bude na zemskom povrchu udržiavať a začne vznikať snehová pokrývka.

V stredu poobede by mali zrážky postupne ustať, neplatí to však pre severné regióny Slovenska, kde budú snehové zrážky aj naďalej.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: