AKTUÁLNE: Jarné počasie tak skoro nečakajte. Vieme, kedy príde oteplenie

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: archív TASR

Hoci na začiatku apríla to vyzeralo, že počasie už zostane slnečné a teplé, posledné dni to tak nevyzerá. Kým na začiatku teploty dosahovali aj +25 °C, teraz na niektorých územiach aj snežilo.

Ako uvádza portál Imeteo, potom prišlo výrazné ochladenie, ktoré sa vystupňovalo po Veľkej noci a zdá sa, že sa nikam nechystá. Aj ďalšie dni budeme pod vplyvom tlakovej níže, čiže vzduch bude chladný. Takéto vyhliadky sú až do konca apríla, kedy bude na našom území oblačné a sychravé počasie. Na našom území by malo byť chladno a často by malo pršať, tento raz však zrážky už snehové nebudú.

Chladné a upršané počasie

Slnečných dní nás do konca apríla čaká veľmi málo. Okrem nepríjemného počasia nás čakajú nízke teploty, ktoré by sa mali počas dňa pohybovať len od +10 do +18 °C, čo je na súčasnú dobu pod hranicou dlhodobého teplotného normálu. Do konca apríla by sme teda vyššie teploty nad +20 °C čakať nemali, počasie bude chladné a upršané. Zmeniť by sa to však mohlo začiatkom ďalšieho mesiaca. Tieto predpovede sú však zatiaľ nestále.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
2
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: