AKTUÁLNE: Jeseň už pomaly prichádza a počasie bude ako na hojdačke. Výkyvy teplôt vás nepotešia

TASR Ešte viac

Foto: maxpixel

Počasie bude na našom území ako na hojdačke. Zdá sa, že jeseň sa pomaly, ale isto začína prejavovať a vidíme to aj na premenlivom počasí.

Ako uvádza TASR, to u nás ovplyvňuje výbežok tlakovej výše. Dnes má byť slnečno a teploty okolo 20 stupňov. Na západnom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 14 až 11 a najvyššie denné 22 až 25 stupňov C. Na strednom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 13 až 8 a najvyššie denné 20 až 24 stupňov C. Na východnom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 13 až 9 a najvyššie denné 20 až 24 stupňov C.

Foto: pexels

Počasie sa bude striedať

Ako uvádza portál Imeteo, začalo obdobie meteorologickej jesene a v nadchádzajúcich dňoch tomu bude počasie aj nasvedčovať. Chladnejšie dni sa budú striedať s teplými. Aktuálne výbežok vyššieho tlaku vzduchu prinesie na naše územie v piatok a v sobotu prevažne slnečné a teplé počasie. Najteplejšie by malo byť pritom v sobotu, kedy budú teploty dokonca letné, +24 až +29 °C. K zmene príde v nedeľu.

Studený front

Cez naše územie prejde studený front, ktorý prinesie prehánky, ale aj občasný dážď. Najmä na východe a v pondelok sa môžu vyskytnúť aj búrky. Teploty klesnú zhruba o 5 °C a najchladnejšia by mala byť prvá polovica budúceho týždňa. Potom by však mali teploty opäť rásť až do konca týždňa, kedy prejde cez naše územie studený front s búrkami. Počasie teda bude ako na hojdačke.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: