AKTUÁLNE: K poľadovici a snehu pribudne hmla. Pozor by si mali dávať v týchto oblastiach najmä vodiči

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR/AP

Výstrahu prvého stupňa pred poľadovicou a hmlou vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pre celé územie Slovenska. Varovanie platí do 9. hodiny.

Tvorba poľadovice podľa SHMÚ predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, ako je doprava, pohyb osôb či infraštruktúra. Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

V súvislosti s hmlou očakáva ústav ojedinele jej výskyt s dohľadnosťou 50 až 200 metrov, čo predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity.

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková níž. Prevažne oblačno a na západe a severe snehové prehánky. Teploty -1 až 4 stupne Celzia. Na západnom Slovensku prevažne zamračené a snehové prehánky. Najnižšie ranné teploty 1 až -2 a najvyššie denné 1 až 4 stupne Celzia.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno a snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -4 a najvyššia denná -2 stupne Celzia. Vo výške 1500 m prevažne oblačno a snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -5 a najvyššia denná -4 stupne Celzia. Vo výške 2000 m prevažne oblačno a snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -7 a najvyššia denná -6 stupňov Celzia.

TASR

0
Komentovať (0)