AKTUÁLNE: Mrazivé rána a slnečné dni. Vieme, kedy sa na Slovensku opäť dočkáme snehovej nádielky

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: archív TASR/AP

Začiatok tohto mesiaca sme privítali snežením v mnohých mestách na Slovensku. Teraz sa budíme do mrazivých rán, avšak po snehu ani stopy. Kedy sa môžeme zase tešiť na poriadnu nádielku?

Ako informuje portál imeteo, sneh zo začiatku tohto týždňa zavítal aj do nižších polôh. Ďalšia vlna sneženia nás čaká už budúci týždeň, avšak tešiť sa môžu hlavne obyvatelia severného Slovenska. Nasledujúce dni sneženie očakávať nemôžeme, pretože na našom území prevláda tlaková níž. Tá so sebou prináša slnečné počasie, kedy môžu teploty vystúpiť aj nad hranicu +5 °C, no na miestach, kde sa udrží hmla alebo nízka oblačnosť budú teploty pod bodom mrazu.

V noci sa teploty v dolinách a kotlinách môžu dostať aj k -10 °C. Ak vám chýba sneženie, máme pre vás dobré správy. Podľa aktuálnych predpovedí to vyzerá, že dorazí na začiatku budúceho týždňa. Postupovať bude studený front, ktorý síce so sebou najprv prinesie dážď a sneženie len vo vyšších polohách, avšak už v pondelok sa začne ochladzovať a v utorok a ďalšie dni sa ráta so snehovými zrážkami. Ďalšia výrazná vlna ochladenia sa očakáva okolo polovice decembra.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: