AKTUÁLNE: Na Slovensko prichádza sneženie a zima. V tento deň by mal napadnúť prvý sneh na väčšine územia

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Prvé plošné sneženie by malo na Slovensko doraziť už v budúcom týždni. Zdá sa, že práve okolo Kataríny príde k výraznej zmene a na Slovensko dorazí zima a sneženie.

Ako uvádza portál Imeteo, aj už niekoľko dní na Slovensku panuje inverzné počasie, ktoré sa nebude meniť ani v najbližších dňoch. Kedy však príde poriadna zima a bude snežiť aj v nížinách? Prvé predpovede sa už objavili, no tie dlhodobé bývajú problematické, pretože sa neustále menia. Avšak, čoskoro dôjde k zásadnej zmene, ktorá na Slovensko prinesie zimu. S jesenným počasím sa tento týždeň môžeme postupne rozlúčiť.

Ako bude vyzerať počasie?

V piatok príde na naše územie ešte teplý front, ktorý so sebou prinesie dážď, nebudú to však výrazné zrážky. Víkend bude teplejší, dokonca by mohli teploty dosiahnuť +8 až +14 °C. Príjemné počasie by sme si mali užiť, pretože je zrejme posledné, ktoré nás v novembri čaká. Práve na Katarínu by sa malo počasie na Slovensku zmeniť a vyhliadky naznačujú, že do Európy mieri závan zimy, spojený so snežením.

FOTO TASR – Radovan Stoklasa

Kedy začne snežiť?

Prvá vlna sneženia zasiahne celú Európu okolo Kataríny a snežiť by malo v Nemecku, v Česku, v Rakúsku a v popoludňajších a večerných hodinách aj na Slovensku. Ďalšia vlna sneženia sa očakáva aj nasledujúci deň. Denné teploty sa budú pohybovať od 0 do +6 °C. Snežiť môže aj v nižších polohách, avšak počas dňa sa bude sneh topiť. Na horách však môže napadnúť aj 20 cm nového snehu. Do začiatku decembra by sa malo naďalej ochladzovať a čakajú nás aj ďalšie vlny sneženia.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: