AKTUÁLNE: Na Slovensko prichádza výrazná zmena počasia. V Alpách sa pripravujú na lyžiarsku sezónu s obmedzeniami

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: pexels

Včerajším dňom sa začala astronomická jeseň, a to so sebou prinieslo aj výraznú zmenu počasia. Tá bude v nasledujúcich dňoch ešte výraznejšia.

V uplynulých dňoch sme si mohli užívať slnečné a teplé počasie, ktoré sa však končí a prichádza pravé jesenné počasie a s ním aj ochladenie. Ako informuje portál Imeteo, postará sa o to rozsiahla oblasť nízkeho tlaku vzduchu. Zrána sa budú vyskytovať hmly alebo nízka oblačnosť. Na západnom Slovensku sa môžu objaviť prehánky, dážď, ojedinele aj búrky.

Výdatné zrážky

Zmena počasia so sebou prinesie výdatné zrážky, no aj výrazné ochladenie. To spôsobí, že v Alpách bude snežiť, ale sneh sa môže objaviť aj na našom území. Počasie sa začne výrazne meniť práve v piatok, kedy naše územie zasiahne vlna výdatných zrážok a prudkého ochladenia, ktoré prinesie do oblasti hôr aj snehové vločky. Práve Alpy čaká výdatná snehová nádielka, no snehové vločky sa objavia aj v Tatrách.

Foto: archív TASR

Tlaková níž prinesie sneh do Álp aj do Tatier

Tlaková níž príde z oblasti Britských ostrovov a z oblasti Severného mora. Usadí sa aj u nás a bude ovplyvňovať počasie na našom území až do začiatku nového týždňa. Do našej oblasti prídu teda výrazné zrážky, ktoré sa na horách prejavia ako snehové. Najviac nového snehu však pribudne v Alpách. Tu by malo začať snežiť už od nadmorskej výšky 1500 m n.m., no regionálne aj nižšie. Do pondelka by v Alpách malo napadnúť až 20 centimetrov snehu, no vo vyšších polohách aj cez 50 centimetrov snehu.

Hoci snehové zrážky zasiahnu predovšetkým Alpy, ochladenie zavíta aj do našej oblasti a v nedeľu sa snehové zrážky môžu objaviť aj v Tatrách. Snehové zrážky sa môžu vyskytovať od 1500 m n.m., ale nečakajte žiadnu snehovú pokrývku. Na pravé sneženie si ešte budeme musieť počkať.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: