AKTUÁLNE: Na Slovensku dnes pribudol jeden prípad nákazy koronavírusom

Lucia Mužlová Ešte viac

FOTO TASR – Milan Kapusta

Na Slovensku dnes pribudol jeden prípad nákazy koronavírusom, doteraz sa tak zaznamenalo 1526 pozitívnych vzoriek. 

K včerajšiemu dňu to bolo 1525 pozitívnych a 181 629 negatívnych vzoriek. Za včerajší deň otestovali 2135 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 1376 pacientov, dnes pribudol 1 vyliečený. Na Slovensku celkovo evidujeme 28 úmrtí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií a stránka korona.gov.sk.

Od polnoci sa otvorili hranice s Českou republikou

Na hraniciach medzi Slovenskou republikou a Českou republikou od polnoci obnovili neobmedzený režim. Avizovali to premiéri oboch krajín Igor Matovič a Andrej Babiš ešte pred začiatkom ich rokovania v rámci stredajšej (3. 6.) zahraničnej pracovnej cesty predsedu vlády SR Matoviča v Prahe.

Zlomovým bodom pri úvahách o možnom otvorení česko-slovenských hraníc bol podľa slovenského premiéra názor konzília odborníkov. Otázka verejnej medzinárodnej autobusovej a vlakovej dopravy je podľa oboch premiérov otázkou diskusií. Matovič v tejto súvislosti poukázal na vážnosť hlasu konzília odborníkov. Myslí si však, že ak epidemiológovia odsúhlasili úplné otvorenie hraníc s ČR, mohlo by sa to týkať akejkoľvek formy dopravy.

Do Rakúska môžete cestovať bez testu

Rakúsko zrušilo kontroly na pozemných hraniciach so všetkými susednými štátmi vrátane Slovenska, ale s výnimkou Talianska. Rozhodnutie rakúskej vlády už platí od štvrtka.

Rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg v stredu na tlačovej konferencii na margo opatrení zavedených v súvislosti s koronakrízou oznámil: „Pri vstupe do Rakúska nebudú od zajtra nijaké kontroly.“

Dodal však, že obmedzenia na rakúskych hraniciach s Talianskom zostanú v platnosti aj naďalej. Tamojšie kontroly sa podľa ministra budú prehodnocovať znovu na budúci týždeň a Viedeň zvažuje možnosť, že na svoje územie pustí ľudí z tých talianskych regiónov, kde sú počty infekcií nízke.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: