AKTUÁLNE: Na Slovensku je 10 nových prípadov nákazy koronavírusom

TASR Ešte viac

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Na Slovensku je 10 nových prípadov nákazy vírusom COVID-19. K včerajšiemu dňu to bolo 216 pozitívnych vzoriek a 4200 negatívnych. Celkovo je u nás nakazených 226 osôb, pričom dnes pribudlo zatiaľ 10 prípadov. 

Správu priniesli Hospodárske noviny a budeme ju aktualizovať.

Stručný popis potvrdených prípadov:

  • muž, Bratislava-Kramáre, okres Bratislava
  • žena, okres Partizánske
  • muž, okres Prievidza, príchod z Brazílie
  • žena, okres Považská Bystrica
  • muž, Bratislava-Kramáre, okres Dunajská Streda
  • žena, karanténa Gabčíkovo
  • muž, karanténa Gabčíkovo
  • muž, karanténa Gabčíkovo, okres Bratislava
  • muž, okres Liptovský Mikuláš, návrat zo Španielska
  • žena, okres Zlaté Moravce

Na Slovensko doviezli 74 ton zdravotníckych pomôcok

Na Slovensko bolo dovezených 74 ton zdravotníckeho materiálu z Číny. S jeho vykladaním a následnou prepravou do priestorov Správy štátnych hmotných rezerv SR pomáhali profesionálni vojaci z Veliteľstva posádky Bratislava. TASR o tom informoval León Zázrivý z tlačového oddelenia Ministerstva obrany (MO) SR.

„Profesionálni vojaci dnes v priestoroch bratislavského letiska pomáhali s prepravou zdravotníckeho materiálu, ktorý je určený na pomoc v boji s novým koronavírusom. Som preto veľmi rád, že naši vojaci sú v súčasnosti oporou, s ktorou môžu občania Slovenska počítať,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď. Dodal, že príslušníci Ozbrojených síl SR zároveň plnia asistenčné úlohy v zmiešaných hliadkach Policajného zboru SR.

FOTO TASR

Dovoz zdravotníckeho materiálu bol podľa Zázrivého realizovaný prostredníctvom programu NATO – SALIS s využitím veľkokapacitného transportného lietadla. „Obsahom zásielky zdravotníckeho materiálu sú ochranné rúška, rukavice a tiež ochranný odev,“ dodal Zázrivý.

Počet nakazených celosvetovo

Počet zaregistrovaných prípadov nákazy novým druhom koronavírusu od vypuknutia pandémie dosiahol vo svete číslo 450.000. Vyplýva to z výpočtu tlačovej agentúry AFP, ktorý vychádza zo zverejnených oficiálnych údajov. Informoval o tom v stredu zmienený spravodajský zdroj.

V Českej republike na verejnosti len vo dvojici

V Českej republike bolo vo štvrtok ráno potvrdených 1775 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Šesť ľudí nákaze COVID-19, ktorú vírus spôsobuje, podľahlo. Z nákazy sa doteraz vyliečilo desať ľudí. Vykonaných bolo 26.698 testov

Obyvatelia v Česku sa môžu na verejných miestach združovať nanajvýš v dvojčlenných skupinách. Výnimka v tomto smere platí len pre členov jednej rodiny, účastníkov pohrebov či ľudí vykonávajúcich svoju prácu alebo podnikateľskú činnosť.

Foto: TASR/AP

Vyplýva to ešte z pondelňajšieho mimoriadneho opatrenia českého ministerstva zdravotníctva, ktorým sa do 1. apríla predĺžili a rozšírili už platné obmedzenia voľného pohybu v Česku.

Ministerstvo však o obmedzení pohybu na dvojčlenné skupiny verejne informovalo až v stredu prostredníctvom tlačovej správy, píše na svojej stránke Deník N. V nej tiež odporúča, aby od ostatných udržiavali prinajmenšom dvojmetrový odstup, ak je to možné.

FOTO TASR – Lukáš Grinaj

Šéf krízového štábu Roman Prymula sa za to podľa Českej televízie ospravedlnil. Česká vláda už 15. marca zakázala na týždeň voľný pohyb osôb. Následne 23. marca tento zákaz predĺžila do 1. apríla. Zákaz sa nevzťahuje na cesty do práce, nevyhnutné cesty za rodinnými príslušníkmi, nákup nevyhnutných životných potrieb či návštevu zdravotníckych zariadení. Ministerstvo zdravotníctva súbežne vydalo aj obmedzenia zhromažďovania sa, verejne však o nich informovalo až v stredu.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: