AKTUÁLNE: Na Slovensku je 19 nových prípadov nákazy koronavírusom

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: Netflix (Pandemic: How to Prevent an Outbreak)

Na Slovensku je 19 nových prípadov nákazy vírusom COVID-19. K včerajšiemu dňu to bolo celkovo 20670 negatívnych. Celkovo je u nás nakazených 701 osôb. 

Za stredu pribudlo na Slovensku 19 prípadov ochorenia Covid-19. Vo štvrtok o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Na Slovensku je tak aktuálne potvrdených 701 prípadov ochorenia na nový koronavírus. Negatívny výsledok malo za uplynulý deň 1 671 vzoriek.

Ako Krajčí uviedol, hospitalizovaných je aktuálne 51 pacientov, ktorí majú potvrdený nový koronavírus. S podozrením na ochorenie je v nemocniciach ďalších 106 ľudí. Na umelej pľúcnej ventilácii je päť pacientov, ďalší dvaja sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, z celkového počtu testov za stredu štátne laboratóriá urobili 943 a zachytili 16 pozitívnych osôb. Súkromné laboratóriá urobili 747 testov, tri boli pozitívne.

V stredu pribudli štyri osoby nad 65 rokov. Celkovo je na Slovensku v tejto vekovej kategórii pozitívnych 53 osôb, najviac v okrese Bratislava. Zároveň stále platí, že z ochorenia sa podarilo vyliečiť 16 osôb, chorobe doteraz podľahli dvaja pacienti. Z celkového počtu pozitívnych prípadov ochorenia je 383 mužov a 318 žien. Najviac pozitívnych osôb je vo vekovej kategórii od 30 do 44 rokov, najmenej je detí do 14 rokov.

Niektoré osady, v ktorých sa vyskytli pozitívne prípady na ochorenie COVID-19, budú uzavreté. V stredu večer o tom v Krompachoch informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) doplnil, že pozitívne prípady zaznamenali v piatich lokalitách na Spiši. Tri z nich sú priamo v Krompachoch, ďalšie evidujú v blízkych obciach Žehra a Bystrany.

Počas Veľkej noci stále ostávajú v platnosti prísnejšie opatrenia

  • Voľný pohyb osôb vláda obmedzí na obdobie od stredy 8. apríla od 00.00 h až do pondelka 13. apríla do 23.59 h.
  • Výnimkou sú:
  • cesty do a zo zamestnania a v spojitosti s výkonom podnikateľských činností,
  • nákupy,
  • návšteva lekára,
  • pobyt v prírode v rámci toho istého okresu,
  • pohreb príbuzného,
  • starostlivosť o príbuzného či susedská výpomoc.
  • V prípade Bratislavy a Košíc platí nariadenie v rámci mesta
  • zákaz pokojne sa zhromažďovať, s výnimkou osôb žijúcich v spoločnej domácnosti

Už včera ale nastal dopravný kolaps, keď Polícia kontrolovala každého. Nedorozumenie sa snažil obhájiť aj premiér Igor Matovič, vodiči však včera museli absolvovať obrovskú skúšku trpezlivosti. ďalšie dni by mala byť kontrola len námatková.

Ako budú otvorené obchody počas sviatkov?

Veľký piatok, Veľkonočná nedeľa a Veľkonočný pondelok sú už tradične dni, kedy sú obchody zatvorené.

Foto: Aljona83 / CC BY-SA

Pred Veľkou nocou sme si zvykli všetci robiť zásoby, teraz je to však iné, pretože sme sa sústredili hlavne na koronavírus a mnohí ľudia sa báli, že obchody zo dňa na deň zatvoria. Na svojich oficiálnych stránkach však obchody informovali o tom, ako sa zmenili otváracie hodiny v súvislosti s Veľkou nocou. Vo všetkých prípadoch však platí, že piatok, v nedeľu aj v pondelok sú obchody zatvorené. Viac o otváracích hodinách sa dočítate v našom veľkom prehľade.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: