AKTUÁLNE: Na Slovensku je 41 nových prípadov nákazy koronavírusom

TASR Ešte viac

Foto: Netflix (Pandemic: How to Prevent an Outbreak)

Na Slovensku je 41 nových prípadov nákazy vírusom COVID-19. K včerajšiemu dňu to bolo 137 pozitívnych vzoriek a 2570 negatívnych. Celkovo je u nás nakazených 178 osôb, pričom dnes pribudlo zatiaľ 41 prípadov. Oznámil to premiér Igor Matovič.

Situácia v Českej republike

Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v Českej republike stúpol na 904, informoval v sobotu spravodajský server iDNES.cz. Za piatok pribudlo 124 nakazených, od polnoci do sobotného rána evidujú hygienici 15 prípadov. Uzdravené zostávajú štyri osoby. Doteraz najväčší denný nárast zaznamenalo Česko vo štvrtok, keď pribudlo 205 prípadov nákazy.

Najviac infikovaných je v Prahe a Stredočeskom kraji, medzi nakazenými je viac mužov ako žien. Traja doposiaľ vyliečení ľudia sú z Děčína, v piatok sa uzdravila žena z Frýdku-Místku. V dôsledku nákazy zatiaľ v Česku nikto nezomrel.

„Za včerajší deň (piatok) sme vyšetrili 2085 osôb. Zapojujeme ďalšie laboratóriá a zvládame testovať čím ďalej viac ľudí. Celkovo sme od začiatku vyšetrili 13.704 osôb,“ napísal na Twitteri minister zdravotníctva Adam Vojtěch.

Foto: TASR/AP

Prvé tri prípady oznámila ČR 1. marca, odvtedy postupne zaviedla mimoriadne opatrenia proti šíreniu nákazy. V krajine platí núdzový stav, výrazné obmedzenie pohybu i bežného života, ľudia môžu vychádzať len so zahalenými ústami a nosom.

Situácia v Rakúsku

Počet ľudí nakazených novým koronavírusom SARS-CoV-2 sa v Rakúsku k sobotňajšiemu ránu (09.00 h) zvýšil o 487 na 2690. Informovala o tom agentúra APA s odvolaním sa na rakúske ministerstvo zdravotníctva.

Foto: TASR/AP

Najviac potvrdených prípadov nákazy ochorením COVID-19, ktorého pôvodcom je koronavírus SARS-CoV-2, je naďalej hlásených zo spolkovej krajiny Tirolsko, kde ich zaznamenali 568. Nasledujú Horné Rakúsko (507), Dolné Rakúsko (392), Viedeň (352), Štajersko (354), Voralbersko (215), Salzbursko (177), Korutánsko (74) a Burgenland (35).

Ochorenie má mierny priebeh u 2581 z doteraz 18.545 testovaných osôb. V Rakúsku je zatiaľ potvrdených sedem úmrtí pripisovaných koronavírusu: tri zaznamenali vo Viedni, tri v Štajersku a jedno v Hornom Rakúsku. Do tejto štatistiky zatiaľ nie je zahrnuté jedno úmrtie vo Viedni a jedno v Štajersku. Z choroby sa vyliečilo deväť pacientov.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: