AKTUÁLNE: Na Slovensku pribudli 2 nové prípady nákazy koronavírusom

Lucia Mužlová , SITA Ešte viac

Foto: Netflix (Pandemic: How to Prevent an Outbreak)

Na Slovensku pribudli 2 nové prípady nákazy koronavírusom, doteraz sa tak zaznamenalo 1667 pozitívnych vzoriek. 

K včerajšiemu dňu to bolo 1665 pozitívnych a 208 966 negatívnych vzoriek. Za včerajší deň otestovali 784 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 1464 pacientov. Na Slovensku celkovo evidujeme 28 úmrtí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií a stránka korona.gov.sk.

EÚ zostavuje zoznam krajín, ktorých občania budú môcť pricestovať

Európska únia (EÚ) zostavuje zoznam 15 krajín, ktoré nie sú členmi bloku a ich občania budú môcť od stredy pricestovať na územie únie. V rozhovore pre španielske rádio Cadena SER to prezradila španielska ministerka zahraničných vecí Arancha González Laya. Zoznam by podľa nej mali zverejniť v pondelok alebo v utorok ráno.

Uviedla tiež, že nevie o tlaku zo strany Spojených štátov, aby EÚ otvorila hranice pre amerických občanov, pričom dodala, že krajiny vyberali na základe štatistických údajov, súčasných trendov šírenia nákazy a tiež toho, nakoľko spoľahlivé sú ich dáta. “Toto nie je o tom, či sme milí alebo nepriateľskí k iným krajinám, je to o zodpovednosti k sebe samým,” skonštatovala González Laya.

Diskutuje sa napríklad o Maroku, ktorého vláda neplánuje otvoriť hranice skôr ako 10. júla. EÚ tiež podľa španielskej ministerky zvažuje prijať cestovateľov z Číny, ak Peking recipročne od 1. júla privíta cestovateľov z EÚ. Ministerka zároveň potvrdila, že Španielsko napriek nárastu nových potvrdených prípadov v Portugalsku, susednej krajine úplne otvorí hranice.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: