AKTUÁLNE: Na Slovensku pribudlo 20 nových prípadov nákazy koronavírusom

Lucia Mužlová , TASR Ešte viac

Foto: TASR/AP

Na Slovensku pribudlo 20 nových prípadov nákazy koronavírusom, doteraz sa tak zaznamenalo 1687 pozitívnych vzoriek. 

K včerajšiemu dňu to bolo 1667 pozitívnych a 209 750 negatívnych vzoriek. Za včerajší deň otestovali 2063 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 1466 pacientov. Na Slovensku celkovo evidujeme 28 úmrtí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií a stránka korona.gov.sk.

Žiaci budú môcť navštevovať letné školy

Žiakom základných a stredných škôl sa začali v stredu letné prázdniny. Počas júla a augusta si budú môcť oddýchnuť od školských povinností. V auguste môžu navštevovať letné školy, na ktoré Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyčlenilo v tomto roku 500-tisíc eur.

Dobrovoľné letné školy majú žiakom podľa ministerstva školstva pomôcť vyrovnať rozdiely vo vedomostiach a zručnostiach, ktoré vznikli, alebo sa prehĺbili v dôsledku koronakrízy. Letná škola má trvať od pondelka do piatka. “Myšlienka bola, aby sme predpripravovali žiakov na september, aby začali nejakým spôsobom chodiť do školy. Nebude to normálne vzdelávanie,” povedal minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) s tým, že zaradené budú nové metódy vzdelávania či prierezové témy.

FOTO TASR – Martin Baumann

Každý žiadateľ môže požiadať o peniaze na jeden až 3-týždňové termíny, pričom ich bude možné otvoriť posledné tri augustové týždne od 10. do 28. augusta. Žiadatelia môžu získať 500 eur na letnú školu v trvaní štyri až šesť hodín denne a 800 eur v prípade, že deti budú v škole sedem až desať hodín za deň. Školy môžu realizovať aktivity aj súbežne vo viacerých skupinách. Každý žiadateľ môže získať na letnú školu najviac 2600 eur.

Projekty, ktoré žiadatelia vypracovali, rezort školstva vyhodnotí do 10. júla. “Ak by sme nenaplnili kompletne celú sumu, budeme výzvu rozširovať aj na ostatné týždne, alebo ju budeme upravovať, aby sme tých 500 000 eur minuli práve na toto vzdelávanie,” poznamenal šéf rezortu školstva. Rezort školstva TASR potvrdil, že eviduje záujem o tento program. Podrobné štatistické informácie zverejní v priebehu budúceho týždňa.

Letné školy sú dobrovoľné pre školy, žiakov aj učiteľov. Vzdelávanie v letných školách má mať podľa ministerstva zážitkový, hravý a tvorivý charakter. Žiaci sa do škôl po letnej prestávke v prípade priaznivej epidemiologickej situácie vrátia v stredu 2. septembra.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: