AKTUÁLNE: Na Slovensku pribudlo 5 nových prípadov nákazy koronavírusom

Lucia Mužlová , TASR Ešte viac

FOTO TASR - Dano Veselský

Na Slovensku pribudlo 5 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, doteraz sa tak zaznamenalo 1413 pozitívnych vzoriek. 

K včerajšiemu dňu to bolo 1408 pozitívnych a 96220 negatívnych vzoriek. Za včerajší deň otestovali 1584 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 643 pacientov, dnes pribudlo ďalších 24 vyliečených. Na Slovensku celkovo evidujeme 25 úmrtí, včera zomrel jeden pacient. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií a stránka korona.gov.sk.

Nový Zéland nezaznamenal žiadny nový prípad nákazy koronavírusom

Nový Zéland nezaznamenal za posledných 24 hodín žiadny nový prípad nákazy novým koronavírusom, a to po prvý raz od 11. marca, informovali v pondelok tamojšie zdravotnícke úrady.

Foto – TASR/AP

“Dnes sú to jednoznačne povzbudivé čísla, ale je to len okamih v čase,” konštatoval výkonný riaditeľ novozélandského ministerstva zdravotníctva Ashley Bloomfield. Obyvateľov vyzval, aby zostali ostražití. “Skutočným testom je tento týždeň, keď zohľadníme inkubačné obdobie vírusu a čas potrebný na to, aby sa u ľudí prejavili príznaky,” uviedol Bloomfield.

Agentúra DPA poznamenala, že Nový Zéland zmiernil prísne karanténne pravidlá 29. apríla. Vláda rozhodne o ďalšom uvoľnení obmedzení 11. mája. Krajina zaznamenala celkovo 1487 prípadov ochorenia COVID-19, ktoré je spôsobované novým koronavírusom SARS-CoV-2, z toho 20 úmrtí.

Pridáva sa Vietnam aj Slovinsko

Úrady vo všetkých 63 provinciách Vietnamu v pondelok znovu otvorili školy po vyše trojmesačnej prestávke zameranej na zastavenie šírenia nového koronavírusu. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Foto: pexels

Vo Vietname nehlásili v pondelok žiadne nové prípady ochorenia COVID-19 spôsobovaného koronavírusom a ani úmrtia súvisiace s ním. Krajina už 18 deň po sebe nezaznamenala ani žiadny komunitný prenos koronavírusu. Posledný potvrdený prípad infekcie bol hlásený v sobotu – išlo o britského návštevníka, ktorý pricestoval do Hočiminovho mesta pracovne. Mal sa zúčastňovať na projekte Vietnamskej ropnej a plynárenskej skupiny, uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

Prvýkrát od začiatku pandémie nového koronavírusu nepribudla v Slovinsku za 24 hodín ani jedna infikovaná osoba a všetkých 500 najnovších testov bolo negatívnych. Informovala o tom v nedeľu agentúra STA s odvolaním sa na údaje vlády. Počet ľudí, u ktorých sa dokázala prítomnosť vírusu SARS-CoV-2, tak zostáva 1439.

V sobotu zomreli na ochorenie COVID-19 dvaja ľudia a počet obetí tak stúpol 96. V nemocniciach je hospitalizovaných 59 pacientov s COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti zostáva 21 pacientov. Prvý prípad nákazy zaznamenala táto malá balkánska krajina s dvoma miliónmi obyvateľov 4. marca. Odvtedy sa tam vykonalo 55.520 testov.

Počet prípadov nákazy koronavírusom vo svete prekročil 3,5 milióna

Počet registrovaných prípadov nákazy novým druhom koronavírusu od vypuknutia pandémie prekročil celosvetovo 3,5 milióna. V pondelok ráno o tom informovala tlačová agentúra AFP, ktorá pri svojom výpočte vychádzala z oficiálnych údajov.

Foto: TASR/AP

Po celom svete bolo zaznamenaných najmenej 3 500 517 nakazených vrátane 246 893 mŕtvych. Európa s viac ako 1,5 milióna prípadmi nákazy a vyše 143 000 úmrtiami je najviac postihnutým kontinentom. Viac ako 1,1 milióna infikovaných a 67 000 mŕtvych hlásili v Spojených štátoch.

Počet aktuálnych prípadov nákazy vo svete je podľa predpokladov odborníkov vyšší, pretože mnoho krajín robí testy iba v najvážnejších prípadoch alebo u pacientov vyžadujúcich si hospitalizáciu.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: