AKTUÁLNE: Na Slovensku pribudlo 8 prípadov nákazy koronavírusom

Lucia Mužlová , TASR Ešte viac

FOTO TASR – Milan Kapusta

Na Slovensku pribudlo 8 prípadov nákazy koronavírusom, doteraz sa tak zaznamenalo 1541 pozitívnych vzoriek. 

K včerajšiemu dňu to bolo 1533 pozitívnych a 191 971 negatívnych vzoriek. Za včerajší deň otestovali 1500 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 1409 pacientov, dnes pribudli 5 vyliečení. Na Slovensku celkovo evidujeme 28 úmrtí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií a stránka korona.gov.sk.

Núdzový stav sa uplynutím 13. júna skončí

Núdzový stav sa skončí uplynutím 13. júna. Návrh na zrušenie núdzového stavu schválila vláda na stredajšom rokovaní. K dátumu zrušenia núdzového stavu sa ruší pracovná povinnosť na zabezpečenie výkonu zdravotnej starostlivosti, takisto zákaz uplatňovania práva na štrajk. Zákaz uplatňovania práva pokojne sa zhromažďovať sa ruší už od stredy.

Kabinet zároveň konštatuje, že mimoriadna situácia vyhlásená uznesením vlády z 11. marca 2020 trvá naďalej aj po ukončení núdzového stavu. Núdzový stav v dôsledku pandémie nového koronavírusu vláda vyhlásila 16. marca 2020.

Úrad verejného zdravotníctva včera oznámil skvelú správu. Na Slovensku podľa aktuálnych informácií z nemocníc nie je hospitalizovaný pacient s potvrdeným ochorením COVID-19. Nemocnice tak hlásia po dlhých týždňoch po prvý raz nulu.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: