AKTUÁLNE: Na Veľkú noc takéto vysoké teploty! SHMÚ však stále varuje pred rannými mrazmi

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pixabay

Tohtoročné sviatky sa budú niesť v teplom jarnom počasí. Teplota vystúpi nad 20 stupňov Celzia, bude slnečno a nebude nás trápiť ani vietor. Ranné teploty by mali byť nižšie, no postupne sa budú meniť a vetrovky tak vymeníme za mikiny alebo saká.

Počasie aktuálne na našom území ovplyvňuje rozsiahla tlaková výš so stredom nad Škandináviou. Vplyv tlakovej výše počas nasledujúcich hodín zoslabne, nakoľko počasie na našom území ovplyvní frontálne rozhranie. To k nám prinesie aj zrážky, ktoré však budú zajtra a vo štvrtok len slabé. Počas nasledujúcich dní nás čakajú nadštandardné teploty.

foto: Unsplash

Na väčšine územia Slovenska sa môže ešte v noci vyskytnúť prízemný mráz. Teplota by mala klesnúť na mínus dva až mínus sedem stupňov Celzia. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pre prízemný mráz vo všetkých krajoch okrem Košického a Prešovského. „Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny,“ pripomenuli meteorológovia.“

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš. Prevažne polooblačno, ojedinele prehánky. Teploty 11 až 16 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku prevažne polooblačno, najnižšie ranné teploty 5 až 2 a najvyššie denné 13 až 16 stupňov C. Na strednom Slovensku polooblačno až oblačno, prehánky, najnižšie ranné teploty 4 až -1 a najvyššie denné 11 až 15 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne oblačno, najnižšie ranné teploty 4 až 0 a najvyššie denné 11 až 15 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m polooblačno až oblačno, prehánky, najnižšia ranná teplota -1 a najvyššia denná 8 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne oblačno, prehánky dažďa so snehom, najnižšia ranná teplota -3 a najvyššia denná 4 stupne C. Vo výške 2000 m prevažne oblačno, snehové prehánky, najnižšia ranná teplota -6 a najvyššia denná 1 stupeň C.

0
Komentovať (0)