AKTUÁLNE: Napadne oveľa viac snehu, ako sa očakávalo. Výrazné sneženie dorazí o pár hodín

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: archív TASR/AP

Mnohí sa už sneženia nemôžu dočkať, no nájdu sa aj takí, ktorí sa z neho vôbec netešia. V každom prípade, ak patríte k tej prvej skupine, môžete sa tešiť. 

Ako uvádza portál Imeteo, sneženie dorazí na naše územie už o niekoľko hodín a výrazne ovplyvní situáciu na cestách. Hoci juh a západ Slovenska nemilo zasiahne mrznúci dážď, na strednom a severnom Slovensku to vyzerá na poriadnu snehovú nádielku. Od štvrtka do soboty nás čaká zhoršenie počasia, no počas uplynulých hodín predpovede spresnili, že napadne oveľa viac snehu, ako sa očakávalo. Vzhľadom na mrznúci dážď na západnom a južnom Slovensku hrozí aj nebezpečná poľadovica.

Sneženie sa očakáva v oblastiach od 300 metrov nad morom a do soboty by mohlo napadnúť aj niekoľko desiatok centimetrov snehu. Výdatná snehová nádielka by mala byť predovšetkým v oblasti Štiavnických vrchov, Poľany, Muránskej Planiny a Slovenského Krasu, kde môže napadnúť 20 až 30 cm snehu. V piatok sa dostane snehová nádielka nad väčšinu Slovenska, na západe by malo napadnúť okolo 5 centimetrov. Najmenší prírastok sa očakáva v oblasti stredného Slovenska.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: