AKTUÁLNE: Ochladí sa a v týchto oblastiach čakajte silné búrky. Potrápiť nás môže aj silný vietor

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Meteorológovia varujú pred búrkami v stredu 21. augusta od 11.00 h na mnohých miestach Slovenska. V Košickom kraji hrozia aj horúčavy. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy prvého stupňa.

Foto: pixabay

Tie podľa TASR platia pre Košický kraj, väčšinu okresov Banskobystrického a Prešovského kraja. Búrky sa môžu vyskytnúť tiež v okrese Liptovský Mikuláš v Žilinskom kraji. Výstrahy platia do 17.00 h, v Banskobystrickom kraji a niektorých okresoch Košického kraja až do polnoci. SHMÚ varuje aj pred búrkami v okresoch Michalovce, Sobrance a Trebišov v Košickom kraji.

Ako informuje imeteo.sk, počas dnešného dňa bude naše územie ovplyvňovať zvlnený studený front. Budú sa na ňom tvoriť búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne. Dnes očakávame na celom území oblačné počasie. Spočiatku môže byť na juhu a východe ešte slnečno, no popoludní sa začnú tvoriť prehánky a búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne.

Foto: Unsplash

Sever a západ Slovenska by sa medzitým mali dostať do pásma chladnejšieho, zafrontálneho vzduchu. Teploty tam budú dosahovať od +18 do +23 °C. Pri oblačnej oblohe sa tieto oblasti zbavia dusna a vzduch bude čistejší, doplnilo imeteo. Silnejší vietor bude fúkať od severu, čo ovplyvní lokálne aj teploty. Nebude viac ako 20 stupňov Celzia. Silnieť by mal počas večera a ovplyvní aj východnú časť krajiny.

Dnešné teploty tak miestami môžu byť aj o 10 stupňov nižšie ako včera, čo je opäť veľká záťaž na náš organizmus. Nezabudnite, že na juhu stále pretrvávajú horúčavy a teplota tam vystúpi aj na 30 stupňov. Ochladenie sa vo štvrtok prejaví aj na východe a juhu nášho územia.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: