AKTUÁLNE: Od dnes nás čaká radikálne uvoľňovanie opatrení, oznámil minister Marek Krajčí

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: TAST/Pavol Zachar

Už dnes by sa mala uskutočniť zrejme jedna z najdôležitejších tlačových besied. Na nej má premiér Igor Matovič oznámiť, ktoré posledné body zo 4. fázy začnú platiť zrejme od stredy.

Minulý týždeň sa rokovalo o tzv. smrat karanténe. Tento návrh prešiel a všetci, čo sa vrátia zo zahraničia by mali mať možnosť ísť do domácej karantény. Štátna karanténa tak už nebude povinná, do počas pobytu v domácom prostredí bude musieť človek splniť prísne podmienky. Jednou z nich by malo byť posielanie fotografií v presne určené časy. Podmienky by mali upresniť čoskoro, budeme vás o nich informovať.

FOTO TASR – Jakub Kotian

Čaká nás radikálne uvoľňovanie opatrení

V relácii na TA3 oznámil minister zdravotníctva Marek Krajčí, že nás čaká radikálne uvoľňovanie opatrení. Matovič aj hlavný hygienik Mikas ešte pred pár dňami avizovali, že by na verejnosti už nemusela platiť povinnosť nosenia rúšok. Či to tak skutočne bude sa zrejme dozvieme dnes. Marek Krajčí chce, aby sa do pôvodných koľají dostalo najmä zdravotníctvo.

Foto: TASR/Martin Baumann

V prípade druhej vlny je podľa ministra zdravotníctvo pripravené, v zálohe sú tzv. červené zóny, ktoré budú v tomto prípade riešiť len pacientov s ochorením COVID-19. Lekári by sa už mohli vrátiť k bežnej praxi, čo naznačuje aj nedávne spustenie vykonávania bežnejších zákrokov.

Je veľmi potrebné umožniť deťom, aby znovu získali návyky chodenia do školy. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to k téme uvoľňovania opatrení povedala vicepremiérka Veronika Remišová. Takisto sa musia podľa nej uvoľniť podmienky pre podnikateľov v cestovnom ruchu. Podpredseda parlamentu Peter Pellegrini vyzval vládu, aby sa viac venovala ekonomickým riešeniam, pretože situácia je čoraz horšia. Privítal by omnoho väčší priestor pre odborníkov v ekonomike, konzílium zdravotníkov by podľa neho malo ísť do úzadia, keďže po zdravotnej stránke pandémiu Slovensko zvláda.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: