AKTUÁLNE: Od pondelka ide poštovné hore. Toľkoto si najnovšie priplatíme za bežný list a zásielky

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Ako informoval portál sme.sk, poštovné sa od pondelka tj. 1.7.2019 zvyšuje. Menia sa ceny za bežné listy, zásielky a ceny šekov. Rovnaké ceny ostávajú pri balíkoch. Ak chodíte na poštu pravidelne, od pondelka vaša peňaženka pocíti nárast, ktorý sa šplhá aj k 30%.

Foto: archív TASR

Bežný list, ktorý pošlete druhou triedou bude stáť 65 centov, pričom do teraz sme zaň platili 50 centov. Úradná zásielka do 50 gramov zdražie o 26 percent. Kým dnes stojí 1,55 eura, od pondelka vyjde na 1,95 eura. Za doporučený list I. triedy si domácnosti a podnikatelia priplatia 25 centov. O 30 centov alebo 25 percent zdražie doporučený list II. triedy do 50 gramov, od pondelka bude stáť 1,55 eura, resp. 1,50 eura pri vyplnení elektronického podacieho hárku, informuje ďalej portál sme.

Zdražovanie sa dotkne bežných ľudí ale aj podnikateľov, ktorí bežne služby pošty využívajú niekoľkokrát do mesiaca. Meniť sa budú aj ceny šekov, pričom po novom poslanie 30 eur vyjde na 2,30. O toľko zdražie aj šek na akúkoľvek vyššiu sumu do 150 eur.

Pre viac informácií kliknite na tento odkaz, kde nájdete všetky potrebné informácie, ktoré sú v platnosti od 1.7.2019.

sme.sk
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: