AKTUÁLNE: Odložte krátke rukávy a vybaľte bundy. Blíži sa k nám oblačnosť, v sobotu čakajte búrky

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Prežívame naozaj extrémnu zmenu počasia, ktorá nás ovplyvňuje už od začiatku týždňa. Z rekordných 34 sme sa dostali aj na 14, čo je 20 stupňový rozdiel. S ochladením a búrkami sa však nerozlúčime, potrápia nás aj počas víkendu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iMeteo.sk (@imeteo.sk) on

Ako sme vás informovali už počas týždňa, na Slovensko momentálne zasahuje studený front, ktorý priniesol výrazné ochladenie. V závere týždňa sa k miernym teplotám pridáva aj dážď. Už včera sa búrky vyskytli takmer na celom území Slovenska, očakávať ich môžete aj dnes a počas víkendu.

Búrky a silný dážď hlavne na západe

Ako informuje imeteo.sk, počas dnešného dňa začne v brázde nízkeho tlaku vzduchu postupovať nad naše územie oklúzny front. Ten už v dopoludňajších hodinách prinesie na juhozápade prehánky alebo búrky. Búrky by sa neskôr mali rozšíriť aj na Považie a na zvyšok západného Slovenska. Tvoriť sa budú aj v hornatých oblastiach stredného Slovenska, kde by mali byť stacionárne.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iMeteo.sk (@imeteo.sk) on

Najviac zrážok spadlo počas dnešných prehánok na Orave a v oblasti Tatier. Najväčší úhrn evidujú Oravice a to až nad 20 mm. Oveľa viac zrážok čakajte zajtra. Zrážky by mali v noci na sobotu ustávať, no v sobotu dorazia prehánky a búrky, ktoré zasiahnu predovšetkým západ Slovenska.

Počasie na víkend

Piatok: Prevažne oblačno a na západe prehánky. Teploty 19 až 24 stupňov C. Na západnom Slovensku prevažne oblačno a prehánky. Najnižšie ranné teploty 13 až 10 a najvyššie denné 21 až 24 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne oblačno. Najnižšie ranné teploty 12 až 7 a najvyššie denné 19 až 23 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne oblačno. Najnižšie ranné teploty 12 až 8 a najvyššie denné 19 až 23 stupňov C.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iMeteo.sk (@imeteo.sk) on

V sobotu prevažne zamračené a občasný dážď. Teploty 18 až 23 stupňov C. Na západnom Slovensku prevažne zamračené a občasný dážď. Najnižšie ranné teploty 14 až 11 a najvyššie denné 20 až 23 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne zamračené a občasný dážď. Najnižšie ranné teploty 13 až 8 a najvyššie denné 18 až 22 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne zamračené a občasný dážď. Najnižšie ranné teploty 13 až 9 a najvyššie denné 18 až 22 stupňov C.

V nedeľu prevažne oblačno a prehánky. Teploty 19 až 24 stupňov C. Na západnom Slovensku prevažne oblačno a prehánky. Najnižšie ranné teploty 14 až 11 a najvyššie denné 21 až 24 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne oblačno a prehánky. Najnižšie ranné teploty 13 až 8 a najvyššie denné 19 až 23 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne oblačno a prehánky. Najnižšie ranné teploty 13 až 9 a najvyššie denné 19 až 23 stupňov C.

TASR
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: