AKTUÁLNE: Odložte zimné kabáty, zajtra nás zrejme čaká najteplejší deň. Ako bude na Slovensku v najbližšie dni?

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pixabay

Od juhozápadu na Slovensko mieri prúdenie, ktoré prinesie nadštandardné teploty. Odložiť tak môžete zimné bundy a kabáty. Teploty by mali byť nad 20 stupňov a to najmä na juhu a západe.

Hranica 20 stupňov by mala byť pokorená a štvrtok bude zrejme najteplejší deň od začiatku roka. Maximálne teploty by mali byť okolo 21 stupňov. Teplejšie počasie prinesie tlaková níž, ktorá k nám mieri od Britských ostrovov. Okrem toho nás zasiahne aj teplý vzduch z oblasti Afriky. Nad nulou by malo byť aj na horách. Ako však bude dnes?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lenka Chylík (@fluffgifts) on

Počasie u nás ovplyvňuje výbežok tlakovej výše. Prevažne polooblačno. Teploty 9 až 14 stupňov C. Na západnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 3 až 0 a najvyššie denné 11 až 14 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 2 až -3 a najvyššie denné 9 až 13 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 2 až -2 a najvyššie denné 9 až 13 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota -3 a najvyššia denná 7 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota -5 a najvyššia denná 3 stupne C. Vo výške 2000 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota -7 a najvyššia denná 0 stupňov Celzia.

imeteo.sk
0
Komentovať (0)