AKTUÁLNE: Pozor na tropické horúčavy, SHMÚ vydalo výstrahu. Na Slovensko sa blížia aj búrky s krúpami

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na stredu pre väčšinu krajov Slovenska výstrahy 1. stupňa pred horúčavami. Informuje o tom na svojom webe. Výstrahy platia od 10. do 21. vs h pre Trenčiansky, Nitriansky, Žilinský, Banskobystrický, Prešovský a Košický kraj. Informovala o tom TASR.

Situácia: Počasie u nás ovplyvňuje výbežok tlakovej výše. Polooblačno až oblačno, na mnohých miestach prehánky alebo búrky. Teploty 23 až 28 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšie ranné teploty 19 až 16 a najvyššie denné 25 až 28 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšie ranné teploty 18 až 13 a najvyššie denné 23 až 27 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšie ranné teploty 18 až 14 a najvyššie denné 23 až 27 stupňov C.

Ďalšie búrky nás čakajú v stredu v priebehu dňa a to najmä popoludní. Búrky by mali byť viazané najmä na hornaté oblasti a prinesú prívalové zrážky a ojedinele sa môže vyskytnúť aj krupobitie či silnejší nárazový vietor, informuje imeteo. Vo štvrtok nás čaká vlna intenzívnych búrok. Pred blížiacim sa studeným frontom sa bude vzduch výrazne labilizovať búrky začnú vznikať v hornatých oblastiach už dopoludnia. Ďalšia, výraznejšia vlna prehánok a búrok by ale mala doraziť vo štvrtok večer a v noci na piatok. Vtedy by sa mal nad naše územie postupne nasúvať studený front, ktorý by mal priniesť intenzívne frontálne búrky. Tie budú sprevádzané krupobitím ale už aj silnejším nárazovým vetrom, dopĺňa portál.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: